Pogledaj jedan post
Old 25.10.2008., 13:24   #24
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Po svojoj prirodi Merkur ima moć da podjeli, razluči i razgraniči. Lav to nema. U egzaltaciji Merkur-um je britak (vodenjak). U padu Merkur-um ima teškoće u izražavanju svoje istinske prirode i osobina. Merkur-um je gola činjenica, detalj, broj, neutralnost mišljenja, u neku ruku Merkur je vrlo individualan...dok Merkur u lavu ne posjeduje objektivnost, ni neutralnost. Nije usmjeren na detalj, činjenicu, broj...što su odlike Merkurove istinske prirode već ima sindrom "ja znam sve".
Merkur sam po sebi (pogotovo onaj u Blizancima) ima taj sindrom "ja sve znam". Jer on doista i zna puno toga.

No nije zbog toga nuzno u Lavu njegov pad. Svi mi koji se bavimo Astrologijom znamo da je Merkur najblizi Suncu i da u natalnoj karti nikada ne moze otici previse daleko od Sunca, a vrlo cesto bude i u konjunkciji.

Kako ja zakljucujem, nas um (Merkur) je najcesce vrlo blizu same nase sustine (Sunce) jer je i sam um (svijest, logika, razmisljanje, komunikacija......inteligencija, kako kazes) nasa najcjenjenija "sposobnost". Merkur se od Sunca moze udaljiti eventualno u znak do (ili znak prije)......ne mozemo um poslati predaleko od "nas samih" (Sunce).

Vise manje svi misle: Ja/Sunce (sve) znam/Merkur. (priznali mi to ili ne )

Lav je topao i ugodan, zaigran ali i cijenjen (OK, katkad i umisljen ). Stoga je Merkur u Lavu isto tako dobar govornik, zabavljac (u centru pozornosti). Svaki polozaj naravno ima svoje dobre i lose strane, no mislim da one u Lavu nisu bas za pad Merkura.

I bas u Lavu mislim da ne bi trebao imati poteskoce s izrazavanjem svoje istinske prirode i osobina.

U Ribama pak da. Jer nije lose imati bogatu mastu, razmisljati na neki drugacji nacin, zivjeti u bajci i sl., samo je to najdalje od trezvenog racunovodje - Merkura. Takodjer se pod Neptunom mnogo stvari moze izgubiti "u magli" prilikom spomenutog izrazavanja.



PS.

Zasto si na susjednoj temi napisala da je Merkurova egzaltacija (ipak) na 13° Djevice?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
• 13º znaka djevice je mjesto egzaltacije Merkura (rada) - sposobnost da se ideje i rad pretoče u praktično (novac)
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom