Pogledaj jedan post
Old 22.03.2007., 18:27   #13
sad će ovo možda zvučat prepotentno ili preseratorski, al nekad mi se čini da ima dosta doktora koji još nisu svjesni koliko je dojenje zdravo i poželjno,,,i vrijedno truda.jako puno dr. još uvijek majkama sugerira da se što prije prebace na adaptirano mlijeko.A majčino mlijeko je 10x zdravije od bilo kojeg adaptiranog...da ne spominjem emicionalnu vezu između djeteta i majke koja se strašno produbljuje upravo dojenjem. "bed" je jedino što se majčino m. puno lakše probavlja pa dijete praktički non-stop visi na cici.

vidjela sam svoju sestru koliko je "patila" dok je dojila...mala se non-stop prikopčavala...i moja sestra je ničim drugim nije hranila do 5-6. mj kad je počela lagano sa žličicom ali i dalje je dojenje bilo "glavna hrana".
mala je postepeno sve više jela na žličicu, pila na čašu tako da recimo uopće nije pila na bočicu...što je veliki plus. dudu je imala prva 2 tjedna al onda valjda jer je stalno bila na cici-i dudu je odbacila.

vidjela sam po sestri koliko to truda i žrtve traži....al mislim da je vrijedno truda
extreme is offline  
Odgovori s citatom