Pogledaj jedan post
Old 14.07.2017., 08:58   #3
Quote:
ćoka69 kaže: Pogledaj post
Virujen da Bog odnosno neka viša sila postoji ali se nikako ne slažem s Crkvom jer smatram da je to institucija koja služi za bogaćenje određenih ljudi.Također kod Crkve mi strašno smeta to što svećenici ljudima propovijedaju o moralnim vrijednostima a većina ih se ponaša potpuno suprotno(znam i svećenike koji se ponašaju u skladu s onim u što vjeruju i što propovijedaju i njima skidam kapu)
Loša crkva lokalna i svećenik iste su mi "pomogli" da odbacim ne samo crkvu nego i Boga kad sam bio u teenagerskoj dobi!Uz naravno ateističku indoktrinaciju kojom su nas u školi"hranili".
Kasnije sam potražio Boga i našao ga,On mi se na neki način objavio!
Od tada gledam na crkvu drugčije,u njoj imaš dobrih i čestitih vjernika i svećenika.Reče mi jedan dobar svećenik:"Ja vjerujem u crkvu u "crkvi",
crkva nisu svi oni koji se vjernicima izjašnjavaju a vjernički ne žive."
To je živa istina.Isus je rekao da će takvima reći:"Nikad vas nisam poznavao!"
Ima pojedinaca koji zloupotrebljavaju vjeru i crkvu pa i glede bogaćenja.No crkva na humanitarnom polju čini najviše,od javnih kuhinja do mnogih drugih stvai koje čini za ljude.
Bog nije neka sila,On je osoba.On poziva ljude da ga slijede ali ih nemože prisiliti.Mi Hrvati se izjašnjavamo kao katolici,velika većina nas ali malo je tu pavih vjernika,možda 20% a ne nikako 90%.Neki najbolji ljudi koje sam upoznao su katolički i protestantski svećenici!
Dakle,nije sve tako crno!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom