Tema: Njemačka
Pogledaj jedan post
Old 23.07.2017., 17:23   #3130
Quote:
villa7 kaže: Pogledaj post
Ne znam tko to piše, ali mogu potvrdit da to nije istina. Živio sam 30-ak km od Mađarske i Hrvati masovno idu kupovat u Mađu. Sokovi, pivo sve živo se tamo uzima jer puno jeftinije. Karton Cole od 8 boca je bio 56 kn, paket Stele je oko 105 kn , 24 komada ima, ostala piva još jeftinija. Ide se na bazene u Mađarsku, hrana jeftinija, cijene u kafićima i restoranima jeftinije, sve je puno jeftinije nego kod nas.
Stvar bazena je u količini istih. Imaju jedino taj Balaton, mora nemaju i naše im je dosta skupo i onda grade te bazene . Zato i jesu jeftiniji. A i generalno Mađari su mislim čak najveća europska velesila u plivanju, sve to ima veze.

Hrvatska je generalno stvarno skupa zemlja. Po meni jedino što je vrlo jeftino je pivo i to kvalitetno u centrima gradova. Zagreb doslovce nudi sasvim solidno točeno pivo u pivarama za nekakvih 2 eura u centru grada. Ne vjerujem da ima ijedan drugi tako jeftin grad s pivama osim možda Praga i Bratislave u lokalima.
Estonija koja je podjednako alkoholičarska zemlja poput nas- centar Tallinna Old Town, dobro pivo je 7 eura.
A tako male razlike cijene svih napitaka u dućanima naspram lokalima definitivno nema nijedna zemlja svijeta.
Inžinjer ekonom is offline