Pogledaj jedan post
Old 13.10.2010., 20:19   #18
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Da se nastavim na prethodno. Dakle tvoj mrežni adapter je wireless kartica. Ti bi mogla napraviti enable/disable na mrežnoj kartici ali time ćeš promijeniti samo lokalnu IP adresu (osim ako nije podešena fiksna). Dakle unutar tvoje kućne mreže svaki komp ima zasebnu lokalnu IP adresu prema kojoj se razlikuju unutar te kućne mreže. Vanjska IP adresa je samo jedna i svi tvoji kompjuteri zapravo koriste istu. Ta adresa je dodijeljena ruteru a ne kompu. Jedino rješenje je dakle odspojiti pa spojiti ruter, ali ulaz u ruter, dakle onaj telefonski kabel. Restart je bolja opcija jer bi se mogao malo izblesirati ako vadiš kablove dok radi. Možeš i preko IP adrese rutera pristupiti njegovim opcijama te tamo napraviti Disconnect/connect ako imaš tu opciju. Mislim da bi to trebalo dodijeliti novu IP adresu.
Ne kuzim kakva wireless kartica?
Ruter je kabelom spojen na PC, a bezicno na moj laptop kojem bi htjela promjenit IP. Znaci preko wi-fi.
Nemoram vadit kablove, ugasim ga (ruter) i opet upalim na gumbic na njemu i promjeni mi se IP. Zato pitam ako ima neki jednostavniji nacin da nemoram stalno do rutera i resetirat ga na taj nacin, pa cekat 2-3 min da on dođe k sebi.

Kao sto sam napisala u prvom postu, jedan poznanik mijenja IP tako da u pregledniku ode na 192.168.1.1 i tamo promijeni. Moj je ocito drugaciji jer nemam iste opcije ko on.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom