Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 17:47   #14
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
imam sličan problem. umjereno pojačana dlakavost je prisutna i to je tako oduvijek, ne sjećam se da sam ikad bila "normalna". znači sigurno od 11.godine. policistične jajnike nemam, akne nikad nisam imala, osim vrlo rijetko u adolescenciji. nemam viška kila. nisam uopće sklona tome. sad, jel ovo vama više sliči na hormone štitnjače ili spolne hormone?
PCOS se ne mora uopće odražavati u simptomima tipa pojačana dlakavost na 'muškim' mjestima, akne, produljeni ciklusi, prekomjerna težina, opadanje kose, nadutost i sl. No, bitno je razlikovati pojačano dlakavost - ravnomjernu - dakle svugdje je umjereno pojačana dlakavost od pojačane dlakavosti muškoga tipa - hirzutizam. To nije isto, a s druge strane hirzutizam ne mora biti nužno prisutan kod PCOS-a. Osim toga jajnici ne moraju na UZV-u imati nužno PCO izgled. Tek kompletan odgovor uz ultrazvučnu sliku daje hormonski status, a nerijetko odmah uputi i da se ispita rad nadbubrežne žlijezde i test inzulinske osjetljivosti jer dokazano kako je PCOS u dobrom dijelu slučajeva povezan sa inzulinskom rezistencijom.
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
štitnjaca mi je u redu ( teta mi s njom ima problema), krvna slika-slabo željezo i malo povisena masnoca, gastroskopiju nisma mogla napravit jer to odvratan pregled..uglavnom ginicka je ustanovila da imam gljivice-one mogu dosta sranja napravit ako se razmnože..i hormon laktoza mi je bio povišen- a on je hormon stresa....
Gljivice ko gljivice su prirodno u nama, ništa loše neće napraviti po ovom pitanju i sl, najmanja briga u svemu. Naravno da je sve od stresa, veliku ulogu ima u svemu ovome, da ne govorim koliki utjecaj ima na nas žene.
Quote:
...probaj hormone kontrolirat-ja sam vadila 4 zenska hormona-treba pazit koji dan ciklusa se koji vadi...za štitnjaču mislim da uputnicu dje dr.opce prakse a ove hormone-ginicka ..po meni obavezno kod ginicke odi
Ne treba samo ženske hormone vadit, ako će ju već ginekolog uputiti onda neka svakako provjeri i ostale - to je jako bitno za kompletnu sliku. Usput joj i ginekolog piše na uputnici i za štitnjaču, pa sve odjednom može vaditi. Obično se vadi 2-4./5. dan ciklusa, nekad progesteron i 21. ili 22. dan ciklusa.

Bitno je izvaditi: Estradiol, FSH, LH (bitan je njihov odnos), prolaktin, testosteron (ukupni i slobodni),TSH, T3, T4, progesteron, DHEA-S, androstendion, čak po mogućnosti i kortizol u plazmi i u 24h urinu.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 15.02.2011. at 18:11.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom