Pogledaj jedan post
Old 11.09.2009., 11:21   #55
Quote:
Bule kaže: Pogledaj post
Tu je napisano dosta interesantnih stvari,koje niti ja nisam znao.Međutim napisano je na nekoliko mjesta da se dioptrija kod kratkovidnosti vremenom povećava,i sa tom i takvom tvrdnjom se baš i ne mogu u potpunosti složiti.
Naime,ja nosim očale već 40godina,i od početka sam imao dioptriju -2,5 na oba oka.Prije dvije godine dioptrija je lagano porasla i bila je -2,75 na oba oka,da bi se proljetos ponovo vratila na -2,5.
Primijetio sam jednu razliku,prije sam sve radio sa očalama na nosu,dok sada ako radim nešto zbilja blizu ili čitam ili dok popravljam satove(to je hobi),ne mogu više imati očale jer mi se muti vid,moram ih skinuti.Tako da doma uglavnom ne nosim očale,već samo kada vozim ili sam po terenu na poslu.
ovako dosta sam trazio iskustva po netu pa su rezultati misljenja slijedeci neki su isli kod dr. Pavica, prirodni nacin skidanja dioptrije preko vjezbi za ociju i jedan dio ljudi su izjavili da im se vid doista ispravio vec za 2 do 3 tijedna, a nekima se nije ni mrdnuo ili malo se ispravio unatoc sto su radili vjezbe vise od mjesec dana, no ima onda ljudi isto tak kaj su skinuli dioptriju i pomocu bioenergije ZD no oni vas tam znaju pitaju dal se netko od ukucana dere na vas i sl. jer je to psihicki problem

zato trenutno imam ovako misljenje da postoje fizicki i psihicki problem, fizicki kao nedostak cirkulacije ili nedostatak energije u ocima i oko ociju, sto znaci da ce osoba koja prakticira vjezbe za oci moci povratiti vid na bolje ili ispraviti ga, no ako je bas psihicki problem unatoc redovnim vjezbama mozda nece ili ce malo ispraviti vid

zato netreba ocajavati, ako u roku od mjesec dana s redovnim vjezbama 3 puta na dan po tri kuga i to po vjezbi raditi 20puta, i naravno raditi dlanovanje po 10-15min tri i vise puta na dan da unesete energiju u oci ne ispravite vid, znat cete da je to psiholoski problem, pa probajte raditi na psihi preko EFT problem zbog straha od buducnosti kod kratkovidnih, dok kod dalekovidnih strah od trenutne situacije


@Bule

zato kod Vas prepostavljam da je to psihicki problem prepostavljam da Vam se nesto desilo u mladosti dok ste bili dijete pa je to ostavilo traga, jer da je fizicki onda bi Vam dioptrija u tih 40godina s naocalama tonula ko titanik na dnu mora, jer doista ima ljudi koji doslovno svake godine moraju sve jace i jace naocale nositi npr. moj frend svaki 6mj. je mjenjao stakla vec u osnovnoj skoli je dostigao vec onda preko -3 to bi trebao onda biti fizicki problem, a ne psihicki

jer nije badava napomenuto u knjizi yoga vjezbe za oci ili u taoistickim vjezbama za oci, da ako budete bili redovni mozda Vam se ispravi vid, tu je bio i uskocio Liberman svojim iskustvom i koji je iznio kao rezultat istrazivanja da je problem psihe


edit:
recimo u mojem slucaju ja sam kratkovidan radio sam vjezbe za oci i nisu mi pomogle tj. radio sam 2 tijedna malo se pomaknula no nije bilo znacajno, dok su recimo oba dva moja staraca bas ono dalekovidni tako da tu nemre biti problem fizicke prirode odnosno genetski, jer doista moji se starci tesko nose kad treba u tom i tom trenutku nesto odluciti pa cesto izbijegavaju kao odgađaje budemo to drugi puta ili u tom trenutku nadrobe gluposti pa poslije kaj bu bu, dok sam ja obrnuti tip za trenutnu situaciju 3 dana analiziram, no u pogled u buducnost nemogu smisliti

Zadnje uređivanje SAS : 11.09.2009. at 11:31.
SAS is offline  
Odgovori s citatom