Pogledaj jedan post
Old 27.04.2008., 17:16   #1
Početak/ savjetnički topic (chat dopušten)

Razmisljam se polagano prebaciti na makrobioticku prehranu pa kako ne poznajem ljude koje su nesto takvo odlucili primjeniti u zivotu odlucih pitati malo nepoznate ljude ... Nije bitno radili se o makrobiotici ili veganstvu ili vegetarijanstvu nego me zanima:

1. Kako ste prezivjeli onaj prvi novcani sok kad treba potpuno nakupovati hrpu novih i nepoznatih namirnica?
2. Kako takvu prehranu uskladiti s ostalim ukucanima, uskoro se vracam doma na 3 mjeseca preko ljetnih praznika... kuhate li sami sebi ili ipak zamolite mamu da vam ona nesto priredi (ako nemate vremena ili sl. ... )... meni je to malo bad traziti da kuha duplo... a pak ako ja kuham za sve znam da ce biti njurganja (ipak smo Slavonska obitelj )
3. Je li dovoljno osloniti se "samo" na recepte na netu koji mi se ponekad cine bez previse uputa... kao da bi to sve gadno mogla zabrljati ili je za pocetak mozda bolje kupiti neku detaljniju kuharicu (knjigu) ?
4. Kako zamoliti i naviknuti prijatelje da vam ne guraju bas sve pod nos, pogotovo u fazi prijelaza?
5. Moze li se i hrana koju volim npr. obozavam knedle ili palacinke i slicne gluposti, prilagoditi na ovakav nacin prehrane ili da jednostavno zaboravim na njih

Naravno sva iskustva, savjeti i komentari su vise nego dobrodosli

Imam jos jedno pitanje, nisam bila sigurna je li bolje da ga stavim u odvojeni topic, ali evo za sad tu:

Trgovine zdrave hrane u Rijeci?
Ne mogu naci nista konkretno, sve po topicima starim 5 godina...
Cini mi se kao da bi Botanika na Brajdi i BioTrsat mogli jos postojati...

Hvala
FemaleGuybrush is offline  
Odgovori s citatom