Pogledaj jedan post
Old 20.01.2008., 10:57   #67
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pogledao sam emisiju danas u 11h. Dobar dio emisije je bilo dosta ponavljanja snimki prijašnjih emisija. Ne znam da li je tko zapazio da su bile i snimke Billy Mayera.
Kompletan folklor koji prati Ufologiju je jedno veliko ponavljanje, prezvakavnje istih starih prica, te nadodavnje novih fantasicnih "fakata".

Temu sam poceo pratiti krajem '70-tih i ranih '80-tih u svojoj pred-adolescntskoj dobi. To je bilo vijeme Bliskih susreta trece vrste , a i tadasnja TV Zagreb je tada prikazivala seriju Project U.F.O. a.k.a. Projekt Plava knjiga . Sjecam se da je u vrijeme prikazivanja serije tadasnji, tv magazin "Studio" (danas jos postoji kao podlistak Jutarnjeg lista) objavio pricu o otmici Betty i Barney Hill, sto je danasnji ufoloski klasik. Uz Studio, NLO fenomenom se je bavio i magazin Vikend - izdanje Vjesnikovih revija. Svaki tjedan izlazila bi nova NLO prica, u Vikednu su tada objavljene i ove legendarne fotke

Uglavnom mi klinci smo to sve pratili, vjerovali u NLO-e, prepricavali teme, nadodavali svoje detalje u pricu i stvorena je urbana legenda...

Uglavnom sve NLO teme koje se recikliraju danas na ovom forumu prezvakane su jos tada... i nakon godinu dvije NLO-i su postali out, a mene su pocele interesirati neke druge stvari.

Negdje '92-'93 kupio sam svoj prvi PC s modemom dobri stari 80386/DOS/Widoze3.11/Trumpet Winsock/Netscape i eto me preko CARNeta na Internetu (u svojim poznim studentskim godinama). Tada je do mene stigao koloplet prica o svejdocanstvu Bob Lazara, Area 51, Rosswell itd, itd. Intereasntno je da su pricice stigle u moj mailbox bas nekako u doba X-Files serije Mulder & Scully . Danas je prica o NLO-ima na Intermetu nabujala do epskih porporcija i bezbroj varijacija koje vise nema smisla nabrajati...

Nekako mi se cini da se je razvlacenje NLO teme po medijima do sada podudaralo sa velikom Hollywoodskim projektima. Ali istina je da danas - 2008 NLO-e eksploatiraju i manistream opinionmakeri i politicari. Stvarno je fascinantno da se u mainsteam medijima ozbiljno razmatra mogucnost postojanja NLO-a i elijena...

Zapavo nije bitno jesu li elijeni znasntveno dokazana cinjenica ili nisu... nekako mi se cini da je bitno ono sto sam napisao u svom prethodnom postu

@uforadio - please ukljuci se u ovu diskusuju, zanima me tvoje misljenje.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom