Pogledaj jedan post
Old 14.03.2011., 12:36   #82
Pozdrav dragim roditeljima!!
Imam 23godine i tarnerov sidrom otkriven mi je odmah nakon rodenja.To znaci imam siroki vrat,usna supljina je drugacija kao u normalnih ljudi, uske su mi spustene imam anomaliju jajnika i primala sam hormone rasta.Visoka sam 165cm, menstruacija mi je redovita i nisam morala uzimati nikakvu hormonsku terapiju(dobila sam ju u 15 god).Sto se tice skolovanja zavrsila sam 2 srednje skole i sad se namjeravam upisati fakultet.Puno citam i mrzim ako nesto ne znam.Bavila sam se raznim sportovi a i danas vozim bicikl,rolam ili trcim. Ne razlikujem se puno od vrsnjaka jer vecina ljudi i ne primjeti moj izgled to jest vrat.Kompleksa ima pogotovo u tinederskoj dobi to je normalno kod svih vrsnjaka.Samopouzadanje si sam stvaras iskreno nisam imala nikakvo samopouzdanje najvise u osnovnoj skoli i to me drzalo dosta dugo.Djeca a cak i odrasli su okrutni jer vas zovu svakakvim imenima.Zato razgovarajte s vasom djecom i ako vam koji put prebace radi tarnera nemojte to uzimati k srcu.Ne razlikujemo se previse od druge dj. samo se razlikujemo dijagnozom.Imate li bilo kakvih pitanja spobodno pitajte bez ustrucavanja.
crnka21 is offline  
Odgovori s citatom