Pogledaj jedan post
Old 16.03.2011., 22:32   #88
Drago mi je da se ponovo pokrenula tema o Turneru...
Već sam pisala jer imam doma seku Turnericu
Do sada je sve bilo super,ali evo,dogodilo se svašta u ovih godinu dana dok nisam pisala...
Škola...Moji roditelji neznaju više što da učine...
Seka mi je sada 2 srednje u Medicinskoj...To joj je bila najveća želja,upisati za medicinsku sestru,upala je...škola joj ide kao i svim ostalim učenicima,ima i težih ocjena,ali ispravlja ih na vrijeme.
Ali profesori,očekivalo bi se da će barem medicinari shvaćati o čemu se radi,ali medicinske u domu i profači u toj školi nemaju pojma što je Turner i što je hormon rasta!
mojim roditeljima govore na svakom sastanku da je motorički slaba,da teško nešto napravi i da joj dugo treba da shvati,da neće biti dobra medicinska sestra.Nagovaraju ih da je ispišu iz medicinske škole,jer ako padne razred,nema ponavljanja,mora uspisati natrag prvi(zbog tog nekog novog zakona) a moja sestra ne želi ni čuti.Ona veli da joj ide kao i ostalima,samo joj duže treba da provježba zbog te motorike!!!

OK,sad ja VAS pitam,tko je tu lud???
Da li moji roditelji jer ne žele uništiti san djetetu da postane dobra medicinska sestra i postane ono što želi u životu..Riskiraju čak i pad razreda,pa i završetak školovanja(ja sam za to da ako i padne,uvijek postoji neka vanredna škola koju će završiti,ali barem ćemo znati da nismo odustali do zadnjeg trenutka i nije pao u vodu sav njen trud )

ili da slušaju profesore koji tvrde da će ona možda i završiti tu školu,ali da nikad neće biti dobra medicinska sestra,da će uvijek zaostajati malo i da joj radimo gurajući je medvjeđu uslugu???

oprostite na dugom postu,ali dugo to držim u sebi i stvarno bih htjela čuti mišljenja ljudi koji žive sa turnericama,koji razumiju da su to normalna djeca,normalne žene,nisu bolesne,da su pametne i da ih treba podupirati u željama i snovima,makar bili i veći od njih samih!!!
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom