Pogledaj jedan post
Old 18.02.2012., 13:08   #28
Da ne bi bilo predrasuda u vezi s mojim nickom prema kojem bi netko mogao pomisliti kako bih bio iznebuha u stanju prosipati utrobe nedužnih britanskih građana u londonskoj podzemnoj željeznici napisati ću o sebi sam dvije-tri riječi da me tako predrage kolege forumaši pobliže upoznaju. Čovjek sam iz naroda prije svega. Npr. jučer sam bio na obveznom sistematskom pregledu i laboratorijskim pretragama otkriveno je kako imam prilično visoku razinu kolesterola u krvi. Na taj pregled se iz mojeg seoceta putuje u veliki grad Split u glasovitu kliniku "Sunce". Budući je potrajao puno duže nego sam se nadao jer sam s frendom htio malo obilaziti divni i popularni trgovački centar "Joker", a do polaska vlaka za nazad ostalo je tek sat i pol, kolega Vinko me je pitao:

-"Što ćemo i gdje?"

Odgovorio sam mu da bih svakako trebao otići do biljne ljekarne kupiti čaj za snižavanje kolesterola jer toga kod nas nema, a ljekarna nam baš i nije na ruku - skroz je dolje u pizdi materinoj preko puta gimnazije.

-"Znaš što Vinko, nemamo baš dovoljno vremena za pizdarije, idemo mi "Kod Pauline" na ćevape u lepinji."-

Naravno da smo jedno sat vremena prije te odluke kako skratiti vrijeme do polaska vlaka obilno "marendali" dok se je čekalo nalaze; on tripice, a ja domaću kobasicu s kiselim kupusom.
Hoću reći, takav sam vam ja, društven...U konobama i ćevabdžinicama uvijek se može malo pročavrljati s gostima i poslugom, popiti pivo-dva - dok su magistre u apotekama nekako pa u pravilu nekomunikativne, nadmene i hladne babe...
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego

Zadnje uređivanje Almah : 18.02.2012. at 13:39.
Almah is offline  
Odgovori s citatom