Pogledaj jedan post
Old 14.12.2014., 22:02   #38
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Čekaj, nije mi jasno, tvrdiš li da nisam u pravu kada kažem da nam je gospodarstvo stalo, ili tvrdiš da Hrvati ne sijeku više šume nego što je zasade jer poštuju zakone/načela potrajnog gospodarenja? Jer kao što vidiš, i ostali primjećuju, da sve više površina zarasta. Hej, mi imamo cijela polja koja više nitko ne koristi i koja se samopošumljavaju. Mi nemamo problem sa šumama ne jer pazimo (kada nam nije u interesu paziti, hint: objekti bez dozvole na priobalju, onda ne pazimo) već jer smo uspavani u gospodarenju, inače bi se više sadilo i više bi se proizvodilo. Mi ništa ne radimo s drvom osim što ga prodajemo i koristimo za ogrijev. Reci mi sada opet, u čemu točno griješim? Šume imamo radi potrajnog gospodarenja? I don't think so.
da, gospodarstvo nam stoji to je točno. a što se tiče šume, , siječe se manje nego priraste. glavni razlog dobrog stanja naših šuma je pravilno gospodarenje zadnjih 250 godina ,a ne slaba gospodarska razvijenost. naše šume su pažene i u 95% slučajeva su prirodnog karaktera. postoji također veliki potencijal za podizanje novih sastojina na neobraslom šumskom zemljištu samo to košta. ali ako ćemo i dalje trgovati s co2 možda se i isplati dignuti kredit .

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Šume imamo radi potrajnog gospodarenja? I don't think so.
I know so...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom