Pogledaj jedan post
Old 26.04.2017., 10:55   #87
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
1 i 2) skresati one nezarađene (država je da bi prikrila kriminalnu privatizaciju slala u penzije šakom i kapom, lažne invalidske i sl.)
Prijevremene. I dan danas to radi kada zeli smanjiti broj zaposlenih u nekoj svojoj drzavnoj firmi (HZ, HRT, HAC, itd). Ali sto napraviti sa tim ljudima? Mislim hoces neces poslali su te u penziju. Imao si 40/50 godina tada. Sada imas 60/70 godina a i ako si nesto i mladji te firme vise nema i potreba za tvojim radnim znanjem vise ne postoji - ako im ukines penziju na koju su te natjerali sto da taj covjek napravi? Objesi se? A nit kriv nit duzan.

Mislim to je veliki problem; ja se slazem. I jako puno para odlazi na njega. Ali koje je rjesenje?

Quote:
3) ne znam dovoljno brojke, ali izgleda mi pretjerano ... gdje se mogu naći podaci koliko je ukupno onih 15% što se izdvaja iz brutto plaća za zdravstvo ?
Ukupno na godisnjoj razini? Ne znam. Ali mito i korupcija za nabavu materijala za bolnice, opremu, ljekove - tu se izgubi gro para. Da je to sve po PS-u bilo bi puno vise love za zdrastvo. Nastavno, i korupcija svugdje drugdje.

Iako ja realno bih htio da imamo zdrastvo kako treba i skolstvo kako treba, te policiju i vatrogasce. I to sam spreman financirati od svoje bruto place. Ako to nemam - onda mi niti ne treba drzava. Lijepo idem na neku planinu u kolibu i ajd bok.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom