Pogledaj jedan post
Old 07.06.2017., 07:33   #41
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Gle, razumijem tvoje frustracije, al ono, jebiga, u krivu si.
Kocka stvarno je bolest, i na srecu izljeciva.

Vec sam dugo vremena u toj industriji, upoznao sam masu kockara svih vrsta i profila, te se ne mogu oteti dojmu da je velika vecina njih poprilicno inteligentna, rekao bih cak i iznad prosjeka, sa odlicnim kapacitetima i potencijalima, ali slazem se s tobom, glupi su. Po automatizmu biti inteligentan ne znaci biti i pametan. Dapace, uzasno su glupi. Glupi su jer su u dugovima i velikim problemima.

E sad, stvar je u tome da sama patologija funkcionira tako. Sve zdrave kapacitete pretvara u bolesne i zato se kockari ne mogu ili se jako tesko mijenjaju i ne shvacaju kada im drugi govore i pokusavaju ukazati na problem, jer to vise nisu oni, nego postaju marionete impulsa, impulsa patoloskog kockanja.
Da, to i je najgore sto su inteligentni, kao sto kazes cak i iznad prosjeka. Ali glupi za zivot ko ona stvar.

Sto se tice bolesti, jednostavno ne vjerujem u to. Znam sto struka kaze, ali bolest je za mene stanje u kojem se covjek nalazi, uglavnom, zbog nekih visih sila, slucajno ili namjerno opet zbog nekih drugih razloga, ali kocka je stvar izbora.
Jest, s vremenom se pretvori u bolest, ovisnost. A bolest je jebeno dobar izgovor kojeg je izmislio ovisnik da bi radio to sto radi i da ispadne zrtva u ocima okoline, a ne manipulator, bezdusnik i zlostavljac, sto sve u stvari je.
Vjerujem da postoje mnoga dusevna stanja, silovatelji i pedofili mi sad prvi padaju na pamet, u kojima vjerojatno cuci ta bolesna potreba od malena ili od ranih dana, i to je za mene stvarno bolest. Ali odsetati u automat klub i strusiti novac jer su ti sarene lampice i vockice pomutile pamet, to za mene nije bolest.
To je za mene stvar karaktera. Jer postoji bezbroj ovisnika o pusenju, alkoholu, kocki, kojima kad je dosla voda do grla, bili su dovoljno mudri i karakterni da i sami shvate da su zakurac i da ce im se zivot raspasti do kraja ako ne stanu na loptu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom