Pogledaj jedan post
Old 17.01.2007., 18:23   #66
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ja apsolutno ne mogu vjerovati da postoji netko tko je uvjeren da je Zemlja šuplja.
zašto ne može postojati tako mala klasična zvijezda? kad imaš u svemiru hrpu plina i prašine, ona se počne urušavati. lagano, sve više i više, tlak raste. uskoro je temperatura u središtu tako visoka da se stvori plazma. čestice prebrzo šibaju okolo i gube svoje valentne elektrone, kasnije i unutarnje itd.
zatim dobiješ samo jezgre i elektrone. to ti je plazma. kad još više digneš temperaturu, jezgre krenu u fuziju. najlakše ide s vodikom i vodikom, zato ta reakcije i kreće prva.
krasno objašnjeno u Paarovoj knjizi, Što se zbiva u atomskoj jezgri. Pročitao sam ju s valjda 10 godina i jako me se dojmila, a ilustracije su zakon (onaj tko je vidio zna o čemu pričam).

uglavnom, može postojati zvijezda manja od Zemlje, ali onda ona nije klasično - sunce. Neutronske jezgre su promjera 10-20 kilometara, tu negdje, ali staviti takvo što u sredinu planeta... KAKO!?
uopće, kako se išta može oblikovati oko neutronske zvijezde? ona ima strahovito magnetsko polje koje razara samu tvar i ogromno gravitacijsko polje. to je skoro crna rupa.
nema šanse.


sve to pada u vodu samo tako, ako uvedemo Mohorovičića u raspravu.
govoriti da je Zemlja šuplja je izvan svake pameti. besmisleno, opovrgnuto, glupo. jebeno glupo. imbecilno glupo.
E čekaj, neutronske jezgre ne ispuštaju niti svijetlo niti energiju. Kako si i sam reka to su skoro pa crne rupe. I takvno nešto ne može bit u blizini nikakve materije jer se materija ruši na nju.
Ma nemoj se uopće trudit ništa dokazat. Ako pogledaš moje postove na ovoj temi onda ćeš vidit da sam iznio sve moguće dokaze protiv šuplje zemlje, čak objasnio nastanak zvijezda, svemira, plazme....al ne ide. Oni i dalje vjeruju da je zemlja šuplja.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom