Pogledaj jedan post
Old 23.10.2008., 09:57   #50
Quote:
Baal kaže: Pogledaj post
Što želiš reći da je zabrana takvih simbola opravdana? Nekako mi ne stoji to kod sotonizma, odmah povlačanje čim dodje neki tabu, i neko opravdavanje, ili se varam? Mislim, jesmo li još u srednjem vjeku pa bi se simbolizam trebao zabranjivati...

Pretpostavljam da većina sotonista nema standardnu podjelu dobro-zlo.
Pa bi se stvari možda trebale promatrati iz te perspektive.

No odmah bi krenuo na po meni najvažniju točku, najdelikatnije pitanje na koje bi volio čuti cjenjeno mišljenje članova foruma sotonističkog pogleda na svijet.
Ima li čovjek (uzmimo sotonist) pravo činiti ono što bi i u najmanjoj povrijedilo slobodu drugome?.../cut/...
... Nadam se da ste uhvatili moju misao, ako ne pokušat ću objasniti bolje, te da ćemo lijepo popričati
Kao što si i sam rekao, samim time što smo ovdje nekoga smo oštetili.
Što se tiče sotonističkog pogleda na svijet, ne može se dati jednoznačan odgovor. Svatko ti može odgovoriti iz svoje perspektive.
A moja je već rečena ovdje. Ako mi netko napravi zlo-uzvratit ću, ako je netko slabiji i ne smeta mi, ne ću ga dirati,
da biram između svog prosperiteta ili tuđeg, odabrao bih svoj. Ne smatram se ni okrutnim ni društveno neprilagođenim.
Što se tiče drugog pitanja, ja zamjeram nekim religijama što su preisključive i bahato uvjerene da su one i samo one u pravu, ali ne toliko da bih im to išao nabijati na nos.
Da me se pita, ne bih dopustio isključivost (u imaginarnoj religiji koju bih izmislio ja), i ja ne smatram da sam apsolutno u pravu. Što se tiče religioznosti, po meni postoje samo stavovi, a ne činjenice (osim povijesnih).
Mislim da sotonizam ne sprječava razvoj pojedinca u nikakvim područjima...
Osim možda u napredovanju u slabosti

Što se tiče simbolizma, ja ga ne bih zabranio jer me to ne dira. Ali time se ne bavim ja nego, ovdje spomenuti, Sabor....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom