Pogledaj jedan post
Old 29.08.2004., 22:30   #12
Quote:
Natch kaže:
mislim da je smisao razgovora i sa svecenikom i sa psihologom u RAZGOVORU. njima kao da mozemo reci neke stvari koje nikome drugome ne smijemo. neke vrhunske tajne. i nakon toga cesto osjecamo strahovito olaksanje.
ne vidim razloga zasto ne bismo o tome mogli razgovarati i sa dobrim prijateljima, roditeljima, ili pisati o tome u dnevnik, price ili poeziju, pa cak i na forum
puno stvari IZGUBI NA TEZINI kad se izgovore ili napisu. kad izadju na svjetlo dana. treba se samo potruditi i usuditi
to sam i ja pitala mog frneda,a on mi je rekel zakaj i fakat ima smisla.naime kad frendu kazes nesto,neki te samo saslusa,ali ti ne ponudi opciju.nekad si u krivom u necem sto te muci,medutim kad ti frend kaze da si u krivom,ti ga odbijas slusati i dapace dolazi do svade i mrznja-u smislu kaj bu ti on solil pamet.ovo je ipak profesionalna osoba kojoj se izjadas i spreman si poslusati svaki savjet i opciju bez durenja na njega.kao sto slusamo savjete doktora.imaju vise efekta nego kad ti frend sere recimo da prestanes pusiti ili piti...kuis?
ovo je netko nepoznati,pred kime imamo respekt.
ponekad znamo istinu koja boli,koju ne zelimo priznati.kad ti frend kaze istinu,pogada te.kad ti psiholog kaze,uzimas je makar bila bolna i tu vec pocnes razmisljati o svemu,sto ti naravno pomaze i olaksava.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom