Pogledaj jedan post
Old 27.04.2011., 15:35   #18
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja razmišljam ovako: Ako nema bicikl, kako će ga uopće probat voziti? Mogu posuditi bicikl od nekog pa da vidim zanima li je ili ne, ali i za to morala bih znati kak da prepoznam jel joj bicikl prevelik, taman, hoće li ga moći voziti bar još godinu, dvije ili će joj to biti za jednu sezonu. Prije nego što dam ikakve novce rado bi par savjeta i mišljenja drugih, čisto zato da ne bacim lovu u vjetar.

Mi like a bike nemamo, imamo guralice i tricikl. I mislim da je ok ponudit maloj nešto više od onog kaj imamo doma. Ne zato kaj "bicikl vozi i susjedova mala" već zato kaj mislim da bi to bila još jedna stepenica u njezinom motoričkom napretku. Osim toga, mala je i dosta "nesigurna" i ziherašica i mislim da bi bilo dobro za nju da se malo odvaži vozeći bicikl. Guramo je malo više jer ona nije sama po sebi dijete koje će se upustiti u avanturu, popeti na drvo (ovo ne shvatite baš doslovno), više je tip "kud je staviš, tu je" pa mi je bitno da joj ponudim malo više toga. Do nedavno se nije usudila na hrpu sprava na igralištima, potičemo je svaki dan, "guramo" da proba, dajemo primjer kak je to zabavno...a kaj ćeš, nisu sva djeca otvorena za nove stvari. Tak je i s biciklom. Njoj se sviđa bicikl u dućanu, jel bi joj se sviđao i kad bi ga kupili...tko zna.
Zato se i raspitujem jer ako dam lovu za neki koji nema snage ni pogurati, bačena lova. Ja ću je potaknuti da ga vozi, ali tek ako nađemo neki koji joj odgovara. normalno da će izgubiti motivaciju za vožnju ako dva puta sjedne na njega i ne može ga pomaknuti s mjesta.

Kupili smo hrpu stvari koje su se pokazale promašenom investicijom i vjerujem da će biti još takvih investicija...ha ljudi smo.Zato pokušavam smanjiti rizik i prije nabavke bicikla vidjet kaj se nudi na tržištu i pročitat tuđa iskustva.
evo ja bi ti preporucila da onda kupis like a bike (kopiju) nije bitno
po meni je to najbolja stvar koju smo kupili i zahvaljujuci tome sa 3 godine i par mjeseci smo svladali voznju bez tockica
mislim mozda bi ti curici to bilo zanimljivo a mozes ga naci i puno povoljnije od bicikla a sa druge strane izvrsna stvar za razvijanje motorike
a kad ga svlada onda joj lijepo kupis veci bicikl koji ce moci vec okretati i voziti sama bez pomocnih tockova i koji ce trajati godinama
mozda da probas negdje da vidis kako ce reagirati
mozda joj bude zanimljivo guranje nogicama a to je dobra podloga za kasnije za voznju bicikla
smeđa is offline  
Odgovori s citatom