Pogledaj jedan post
Old 18.11.2015., 13:05   #5
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Trebalo bi prvo vidjeti koje su kazne predviđene zakonom za takva djela, te onda temeljem toga odrediti da lli je problem generalno u zakonima (neusklađenosti propisanih kazni za pojedina djela i njihova nesuvislost) ili pak je ovdje na stvari izmišljanje olaktnih okolnosti. Meni više vuče na ovo drugo. Jer, kao olakotnu okolnost uzeti mogućnost da se neko može bilo kad i u bilo kojem trenutku onesvijestiti i biti neuračunljiv baš u trenutku kada si nešto zabirao, vjerovatno može pokriti 80 i više posto ubojstva iz nehaja, nemarnosti, a možda čak i neka teža kaznena djela sa smrtnim posljedicama. Zamislimo samo da ovo kao presedan uđe u sudsku praksu, mislim, katastrofa....

Voziš stotku na cesti gdje je 40 propisano, zgaziš nekoga. A ništa, evo nestalo svijesti na 10 sekundi taman, eto dogodilo se. Paff, uvjetno godinu i pol.
Pa sudska praksa u RH za prometne nesreće sa smrtnom posljedicom dosljedno pokazuje na izricanje ovakvih (blagih) kazni.

Kad si zadnji put čuo da je netko završio u zatvoru zato jer je skrivio prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama?

Meni pada napament Čačić (jer je u stvari osuđen u Madžarskoj)....

Ne mogu s sjetiti kako je završio onaj kamiondžija koji je uletio u tunel s mobitelom u ruci i pokosio sve živo ....?
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom