Pogledaj jedan post
Old 09.10.2003., 07:53   #11
Quote:
Lily kaže:
U sudskoj poroti mogu biti oni koji razumiju sve dokaze relevantne uz odredjeni slucaj. Ne samo jednu stranu. (Tako bi barem trebalo biti. Ne znam za praksu jer sam porotu vidjela samo na televiziji.)
Ono na sto ja pokusavam upozoriti svojim postovima je upravo ta druga strana jer svi, ili barem vecina, ljudi koje poznajem bezuvjetno prihvaca cijepljenje (bilo kojeg tipa) kao nesto nuzno jer bismo bez toga svi pomrli. A za tu drugu stranu nemaju od kuda cuti jer se o tome ne pise u novinama, a ni doktori o tome ne govore, vec nas zastrasuju pricama o tome sto se moze dogoditi ako se ne cijepimo.

Quote:
Cinjenica je da novinama nije zanimljiva vijest o izrazitoj ucinkovitosti cjepiva i koliko je ljudskih zivota spaseno. Ne znam kojoj ti generaciji pripadas ali prije 30-ak godina nikome nije padalo na pamet da se ne cijepi protiv velikih boginja! Kako izgledaju tezi oblici djecje paralize moze se i danas vidjeti u siromasnim zemljama. Kao u najgoroj nocnoj mori.
That was then, this is now. Mislim da bi trebalo pazljivo odvagati sto je nuzno, a sto ne, pogotovo jer su bolesti protiv kojih se cijepimo uglavnom nestale. Ali ne - samo jos vise i vise cijepiva. Strasno!

Ako nista drugo, trebali bi razviti testove kojima bi se odredilo koliku sposobnost izlucivanja toksina ima svako pojedino dijete - time bi se moguce posljedice otrovanja zivom svele na mnogo manju mjeru. Svatko od nas je drugaciji i drugacije reagira na toksine.

Quote:
Ne brini se, znam da ima i neucinkovitih cjepiva i negativnih strana.

No ovo je topic o dijabetesu i pricu o cjepivima mozemo nastaviti drugdje.
Moze... Ali zapravo bas i nemamo previse o cemu raspravljati. Sve bitno smo manje/vise rekli. Jedino...

Quote:
Samo jos jedna zanimljivost vezana uz hepatitis B: i u Hrvatskoj se otprije nekoliko godina uvelo cijepljenje u osnovnoj skoli i to s cjepivom cija je ucinkovitost najblaze receno dvojbena. Razlog? Nesto kao, ne moze se predvidjeti tko ce postati narkoman.
To je taj "lijecnicki" razlog. Vjerujem da bas i ne pratis novosti koje se bave s onom drugom stranom medicine (ono sto ti doktori ne kazu) - jedini, ali zaista jedini razlog cijepljenja protiv hepatitisa B jest veliki novac koji dobiva kretor tog cijepiva - rijec je o milijardama dolara. Inteligentna osoba koja zna par osnovnih cinjenica (sigurnost cijepiva nije ni dokazana ni provjerena - upravo suprotno - djeca koja prime hep. B cijepivo imaju duplo vecu sansu da postanu autisti sto je po americkom zakonu razlog za zabranu tog cijepiva - a to se ne dogadja, ucinkovitost upitna, "imunitet" traje nekih deset godina, cinjenica da se cijepe protiv bolesti koja skoro rezervirana za ovisnike o igli ili homoseksualce koji se ne stite) jednostavno ne moze reci: da, mislim da bi djecu trebali cijepiti protiv hepatitisa B. Pa sto je tim ljudima!?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom