Pogledaj jedan post
Old 05.01.2010., 23:46   #4
Jesmo! Doživjeli smo!!!! Prestrašno iskustvo - i nije da te želim uplašiti nego samo želim da cijelu situaciju shvatiš ozbiljno.

Meni je beba pritiskala oba uretera ( mokraćne kanale iz bubrega u mjehur ) tako da su mi se ispod svakog bubrega stvorili "rezervoari" mokraće ( hidronefroze ). Počelo je u 24. tjednu. Na kraju su mi oba bubrega bila u 3. stupnju zastoja ( krajnji stupanj ) pa su mi u pola 11 na veće u urološkoj operacionoj sali ugrađivali stentove ( cijevčice kroz te uretere ). Vjeruj mi, postupak postavljanja tih stentova ne želiš ni pročitati, čuti, a najmanje iskusiti. U glavnom - to kad se postavi izgleda ovako: http://en.wikipedia.org/wiki/Ureteric_stent

Zastoj je prvo bio 2. stupnja i svi ginekolozi su mi govorili da je to često kod trudnica i da se time netreba zabrinjavati. Istina, često je , rijetko stvara probleme - ali ja nisam bila te "sreće". U četvrtak su mi postavili stentove, a u nedjelju je beba već toliko pritiskila sve unutarnje organe da sam završila na hitnom carskom rezu u 35. tjednu trudnoće, s još dodatnim opstrukcijskim ileusom ( zapletajem crijeva ).

Eto..., ponovit ću još jednom: jako česta pojava da beba pritišće bubrege, nije zabrinjavajuće, ali moje iskustvo je drugačije...
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom