Pogledaj jedan post
Old 11.09.2010., 13:59   #391
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Pa, do sad sam naučio dosta 'konvencija' kak ti veliš, ali ne razumijem potpuno te kompleksne emocije koje ljudi imaju. Ili kako može netko bit neodlučan, kako se može dvoumiti, imati više osjećaja odjednom, ili zasto govoriti nesto sto ne mislliš. Ali glavno je, osjećam se neugodno u društvu. Ostali pričaju, ja neznam gdje bi se uključio, šta bi rekao... Ja volim (to je valjda još jedan simptom) imati sve organizirano, pa mi zato nasumičnost ljudskih razgovora izmiče. "Zašto su sad počeli pričati o toj temi, pa to nema nikakvog smisla!"

Čudna stvar.

Sheldon je zabavan i ljudi kažu da ih podsjećam na njega ili onaj inspektor Monk, on isto.
ja recimo imam istu reakciju kada srednjoškolci na parlaonici krenu o nečemu diskutirati- recimo o EU, njihove rasprave su mi besmislene i ne mislim da imam poremećaj radi toga.
Kratkoročno dvoumljenje je potrebno svakoj osobi koja o bilo čemu odlučuje, brzopletost dovodi do krive odluke.

"imati više osjećaja odjednom, ili zasto govoriti nesto sto ne mislliš" Ovo drugo ljudi rade iz razmih razloga, po meni je jedino prihvatljivo izgovoriti uljepšanu verziju s ciljem ne povrijeđivanja nekoga, sve ostalo ne toleriram, ili laž ili izvrtanje istine.

Trenirat možeš i sam naprosto odeš trčati po kvartu, možeš naći neki hobi-jezik, praktične stvari ili slično. Ni ja ne volim pretjerano društvo, i to bilo kakvo, ali zašto misliš da razgovor ne može biti produktivan? To je zabluda.

Ne kažem da nemaš poremećaj, ali i bez poremećaja trebao bi shvatiti da je život nepredvidiva avantura i da nitko to ne može kontrolirati....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom