Pogledaj jedan post
Old 28.01.2012., 13:05   #141
Hvala na info ZZZdenka.
Čovjek je u svađi sa svima nama tako da traženje bilo kakvog financijskog udjela od nas ostalih suvlasnika nije opcija, a ja ne znam ni red veličine koliko bi to sve trebalo koštati. Znam da on ta dva podrumska stana želi legalizirati za (na) sebe te ih prodati i lovu zadržati sebi.
Inače, njegov udio u suvlasništvu zgrade je samo 16%
Zato mi je apsurdna cijela situacija da netko uopće može pokrenuti bilo kakvu proceduru, a da se ne pita nas ostalih 84%. Druga apsurdnost je da on uopće nije prijavljen na našoj adresi, pa prema logici stvari kako uopće može "legalizirati" nešto što nema veze s njim.
Možda je i ta informacija koja je došla do nas patka, ali toliko smo lošega od njega doživjeli da sad pušemo i na hladno.
Hvala ti na info, otići ću do Grada i provjeriti.


Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebala postojati nekakva potvrda/pečat da se podnio zahtjev za ishođenjem rješenja o postojećem stanju (moram priznati da nisam sigurna, ali mi se nekom logikom tako čini). U svakom slučaju ste stranka u postupku i imate pravo dobiti informaciju od grada.To bi ovde u splitu bila banovina, a u zg nemam pojma.
Za podnjeti zahtjev trebalo je prije napraviti i platiti dokumentaciju. Čisto sumnjam da je dotični gospodin sve sam platio, a da od suvlasnika nije tražio financijski udio.
Ukratko, otići u grad i pitati je li susjed podnio zahtjev, a osobna vam može biti dokaz da ste zainteresirana strana.
Marja is offline  
Odgovori s citatom