Pogledaj jedan post
Old 12.11.2007., 18:10   #10
Quote:
mini-majstor kaže: Pogledaj post
Želio bih u našoj kući raditi male popravke. Nekad je to činio moj tata.Neki dan mami je pukla ručka na inox cjedilu i rado bih ga zalemio, ali neznam kako. Razdvojio se i bakreni držač cvijeća, opet neznam kako ni kojim materijalom. Lemilicu imam. Ostala mi je od pokojnog tate, imam puno alata i puno volje ali neznam ništa. Učenik sam gimnazije, sada mi je žao da nisam išao u neku tehničku školu. Znate li za neki priručnik? Hvala za svaki savjet
Inox ili po domaći rostfrei možeš zalemiti pomoću legure kositra i olova gdje ti omjer kositra mora biti barem 60% no za popraviti tu ručku na cjedilo to nebu dosta držalo već bi ju trebao spojiti punktiranjem (točkastim varenjem).Bakrene stvari trebaš dobro očistiti i odmastiti te lemiti istim kositrom kao i inox ,a ukoliko se radi o preklopnom spoju moraš dodirne plohe tretirati tzv.letwaserom iliti ugašenom solnom kiselinom koju lagano kistom naneseš po spoju. Ukoliko misliš lemiti električnom lemilicom tada ti ona mora imati snagu od 400 w da bi to išlo bez problema .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom