Pogledaj jedan post
Old 30.06.2006., 23:26   #46
Quote:
tamica kaže:
Zasto bi se netko bojao braka, ako ga ne zeli. Mozda jednostavno ne vidi smisao u tome.
Mozda oni koji se zene/udaju traze neku sigurnost, pa ulaze u brak, a brak ne daje neku sigurnost dok postoji razvod.

Naravno ukoliko neko ne želi brak to je ok.Ali opet ako jedan od partnera želi ući u brak, a ovaj drugi nikako ne želi mada ionako žive kao da su u braku onda se tu vjerojatno radi o strahu.Jer zašto ne udovoljiti nekome koga voliš u nečemu što je njemu važno , a tebi je potpuno sporedno.
A sigurnost u braku.Ne doživljavam samo stupanje u brak kao nekakvu garanciju.Mislim da ona ne postoji .Moje doživljavanje braka nema veze sa sigurnosti.Meni je brak važan i smatram da bez obzira na sve nedostatke braka kao institucije ljudska vrsta za sada nije izmislila ništa bolje.
Ja osobno ne bi gradila život sa osobom koja ne želi sa mnom stupiti u brak.Kao što vjerojatno taj neko ne bi želio graditi život sa mnom.Isto tako nikad ne bi pristala biti nečija ljubavnica, ne bi pristala na lošu vezu, ne bi pristala biti nesretna.Ne osuđujem nikog ko to jest ja samo kažem što ja ne bi.Jer mislim da ću valjda živjeti još kojih tridesetak godina i te godine ne namjeravam provesti u nekakvoj poluvezi ili u nečemu što meni ne odgovara.
Zato hvala na različitosti pa svako od nas može izabrati ono što mu paše.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom