Pogledaj jedan post
Old 02.07.2006., 14:21   #57
Quote:
enny01 kaže:
ja jos nisam udata, ali u mom okruzenju imam dosta primjera. neke frendice ili poznanice uopce nisu vise za prepoznat, nije ostalo bas nista od onoga sto su nekad bile, povukle se, druze se samo s drugim parovima, izbjegavaju sve teme nevezane uz muza, kuhanje, svekra, svekrvu & co., djecu, porodjaj, strine, ujne i rekla-kazala price.
I moje udate prijateljice su mahom takve. Ne mogu ih više prepoznati, jer pre udaje nisu tako razmišljale ni živele. Bude mi potpuno isto vidim li se sa njima ili sa maminim prijateljicama - teme za razgovor su identične, kao i način razmišljanja, stavovi o životu, braku, ljubavi... Čovek bi pomislio da su u braku preko 20 godina, da su se umorile od bračnog života, dece, svega što takav život nosi. Kad malo bolje razmislim - ne poznajem nijednu koja se udala iz ljubavi. Uglavnom su se udale, jer su ostale trudne, ili nisu znale šta bi sa sobom i svojim životom, pa su mislile da će brak i osnivanje porodice biti izlaz ili rešenje, ili su jednostavno zaključile da im je 'vreme' da se udaju i rode decu, ili su naišle na muškarce koje su procenile kao 'dobru priliku' za udaju...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom