Pogledaj jedan post
Old 30.04.2017., 11:38   #80
Quote:
Darko_S kaže: Pogledaj post
Sve je istina. Zaista nije problem u stvarnoj pomoći. Svi ćemo jednog dana ostariti, oboliti i bit će nam potrebna pomoć mlađih, zdravijih. Ali, jedno je stvarna potreba za pomoći osoba koje su zaista potrebite, nemoćne, bolesne, teško pokretne, a drugo je manipulacija i samoreklama, ucjenjivanje emocijama.
Osobe koje najnormalnije funkcioniraju čitav dan kad im paše, šeću i obilaze društvo, odlaze na događanja, uživaju u životu, a kad nakaniš s obitelji otići na neki izlet ili događanje, reagira kao malo razmaženo dijete, izmišlja bolesti i bolove tolike da moraš ostati s njom ili će te cijeloj okolini ocinkati koliki si gad, koliko si nesenzibilan, sebičan...

A dobro neki stariji ljudi ako se emotivno i psihološki ne srede do određenih godina, sve mane se povećaju. Jedni su puni bijesa prema obitelji i neispunjenim snovima, drugi žele biti žrtve i da im se svi dive, treći su hrabri i ne gnjave nikoga sa tinejđerskim bubama, četvrti samo plaču ili ogovaraju. Neki su ogorčeni i zločesti. Mnogi su bolesni. Tko zna kakvi ćemo mi biti pa treba pokazati ljubav i razumijevanje. Starost zna promijeniti ljude.
Sve je to normalno samo ova tvoja punica je baš zločesta i manipulativna. Nije njoj ništa ustvari, samo bi da se titra i trči oko nje.
Vikendom.

No nije problem punica.
Problem je tvoja žena i problem si ti. Pomaganje, žrtvovanje je oke ali dopuštanje da netko radi budalu od vas i forsanje tvoje žene da se žrtvujete bez razloga... to nije okej.
Sjedni sa ženom i otvoreno joj reci što si nama rekao. Ne može punica preko tjedna biti zdrava i landrati okolo po kavama ili dućanima a vikendom oduzimati vama mir i zabavu. Baš svaki vikend tražiti da se trči oko nje. To je namjerno i to je sebično.
To nije bolest nego bezobrazluk. Misteriozna tegoba koja nestaje ponedjeljkom ujutro ako se ode do Konzuma ili prijateljici na trač partiju.
Ona izgleda kak' je bolesna i potrebna brige od petka navečer do nedjelje navečer. Kad trača kod prijateljice na kavi ništ' je ne boli. Baš nezgodna bolest.

Ne znam zakaj se ti bojiš žene ?
Zadnje vrijem gledam te neke jugo komedije pa sam se sjetila jednoga filma.
Daj klikni na ovaj link iz starog filma "Tesna koža" :

https://youtu.be/NpZi1oTyOEI

Kada pita netko, čini mi se Pantića jel mu umire punica (glumica Rahela Ferari ) odgovor je... da.
Gospođa umire. Vrlo postepeno. Već 30 godina.

U slučaju da tvoja žena ne misli kako mama manipulira, i ako joj je više stalo do mišljenja sela i rođaka nego do tebe i vašega braka... onda se obuci i odi sam nekamo vikendom. Uzmi auto i đir.
Ona neka onda svaki vikend pleše oko glumice.
Drugo rješenje je ako toliko drami, glumi da je bolesna baš samo vikendom... pozvati hitnu. Onda malo predramatizirati doktorici o bolesti punice.Kada bu odležala tjedan dana na pretragama ne bu vikendom teeeeško bolesna.
Kaj drugo reći. Nije fer ali ni život nije fer.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.04.2017. at 12:02.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom