Pogledaj jedan post
Old 20.05.2017., 19:46   #66
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Treba biti pošten pa reći da su mu to priuštili i roditelji i sestra, a ne samo žena. Ali roditelj te može i ubiti a ti ga moraš voljeti. Roditelji su svetinja jer su te rodili. To je taj primitivni mentalni sklop koji mi nije jasan, i koji jako puno ljudi drži u toksičnim odnosima. Ako me netko nimalo ne poštuje, neću imati posla sa njime pa makar bio najrođeniji. I ona mu je žena, pa kakva je takva je. Ili ipak ne?
Naravno da ne treba roditelje voljeti bez obzira na sve, ali on je napisao da mu je otac pomogao oko rješavanja stambenog pitanja, majku cijela situacija razara te su oboje protiv toga da ih sestra tjera van. Kada tome dodamo činjenicu da autor želi biti u kontaktu sa svojom obitelji, očito je kako tu nije riječ o nekakvim groznim roditeljima kakvima ih ti želiš prikazati pa mi je stoga nepojmljivo da mu žena želi zabraniti kontakt s njima. Također, na svakome je da si sam odabere svoj krug ljudi s kojima će biti blizak. Nekome nešto nametati (ona njemu zabranu viđenja, on njoj prisilu da se ipak viđaju) je, ponavljam, pokazatelj da odnos nije zdrav.
Hiperbola is offline  
Odgovori s citatom