Pogledaj jedan post
Old 12.06.2017., 07:05   #98
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
tanke su nade a recidivi su česti. nema ništa od toga dok ne dođe do kompletne promjene paradigme u glavi kockara a samim time i posljedicama. npr ja tek sad sa svoje 33 godine krećem na zanat. da, ja imam samo OŠ u džepu (SSS na papiru ali sa tim mogu da ne kažem što) i život u tvornici snova i nekoliko uništenih života usput. sa tim treba moći živjeti bez bjega...
Potaknut ovom temom malo sam se raspitao okolo o situaciji s kockanjem u Hrvatskoj i čini mi se (možda sam ipak u krivu) kako samo društvo (država) ne čini dovoljno kako bi se pošast barem ublažila.

Kladionice su vrlo popularne a izgleda da ima i primjera gdje je i maloljetnicima bilo dozvoljeno igrati, mada ne bi smjelo biti. Potom su tu automat klubovi pa kompletne kockarnice s ruletima, black jackom, poker igrama... onda lotto, online kockanje itd... Dakle podosta opcija postoji ali vrlo malo instrumenata za ranu detekciju problema.

Lak pristup kockanju naravno olakšava i regrutaciju novih igrača a time i postupno stvaranje novih patoloških kockara. Uvijek počne s malo, igrom s društvom, za zajebanciju... a kod dosta njih završi gubitkom svega, i za kockara i za bližnje mu.

U međuvremenu - moje susjedstvo je reklo NE kockarnicama.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom