Pogledaj jedan post
Old 12.07.2017., 17:13   #45
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Nisi me uvjerio da si zrtva u ovom odnosu. Kazes da je vrijedna, postena, drzi kucu i sve sta ide uz to, pazi na dvogodisnjakinju kako i treba, a ne ko ti

I vako ti poludis jer te ona pripita nesto upitala??!, s tim da od prije znas da je ona tu slaba, nesigurna..
To mi niti nije bio cilj. Nisam te niti htio uvjeriti da sam žrtva.
U dvostranim odnosima nema žrtve i agresora (osim ako nekog ne zatočiš u podrumu i lišiš ga slobode), nema crno-bijelo.
Priča uvijek ima dvije strane, uvijek su obje strane odgovorne ako ne ide i ako nisu riješili međusobne probleme. Zato sam i naveo pozitivne osobine svoje žene i neke manjkavosti za koje sam ja odgovoran.

A to što sam popizdio nije bilo vezano samo za bezazleno pitanje, već ima povijest. S tim frendom sam znao izaći npr. 2x mjesečno. Uvijek u isti kafić, nikad ne bi ostao kasno (npr. od 21:30h do 00:30h). No, svaki put kad bi se vratio doma primjetio bi da je moja žena čudna, hladna, zabrinuta, distancirana. Uvijek bi ju pitao da li nešto nije u redu. Nemaš pojma koliko sam puta pitao, opipavao, a ona bi rekla da je sve u redu i da nije loše volje.
Kad me to pitala (da li sam s frendom "brijao"), odmah mi se sve posložilo. Zato sam popizdio. To nije bilo samo pitanje, to je imalo povijest.
Tek nakon krize i gotovo raspada veze mi je priznala da je najprije mislila da ja i on ganjamo cure, jer je on (tada) bio single.

Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Ti jesi zrtva ali ne svoje zene nego vlatitog sustava vjerovanja, i zato vidis agresora u zeni, bratu, roditeljima...

Ok, ljubomora nije bas ugodna, ali nije ni toliko strasna. Nis lose tebi zena nije napravila.
Gdje ti to vidiš da sam brata, ženu ili roditelje opisao kao agresore?
Potpuno si krivo shvatila, ja sam rekao da s njima trebam riješiti neke probleme. A to da smo svi žrtve (btw. kriva riječ u ovom kontekstu) svojih sustava vjerovanja je neizbježno. Sustav vjerovanja određuje što želiš i ne želiš, što očekuješ od partnera ili bliske osobe, a što nisi spreman tolerirati.

Zar ti kad imaš neki problem s nekom bliskom osobom, svejedno da li ti je rod ili nije, ne pokušavaš to riješiti? Šta bi trebalo pustiti?
A ako ne razumiješ kako je ljubomora u biti negativan i destruktivan osjećaj i da se na tome treba raditi, onda ne razumiješ ili nisi imala posla s ljubomornim osobama.
Osnova odnosa su: iskrenost, povjerenje i razumijevanje.
Ljubomora, ako je neopravdana, znači da ne postoji povjerenje.
Ne znam za tebe, ali ja kada ulazim u blizak odnos s drugom osobom toj osobi dajem svoje povjerenje. To je "conditio sine qua non" svakog zdravog emocionalnog odnosa.
Nekad se opečeš, nekad boli, ali nema drugog načina da se emotivni odnos razvije, ojača i produbi, da se ide naprijed.
Moja žena, zbog svog straha, ima problema s time.
Svaki put kad bi se to manifestiralo za mene je bio korak unatrag.
Resetiranje.
Svaka takva situacija nas je u biti oslabila.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom