Pogledaj jedan post
Old 15.07.2017., 11:25   #152
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
No, ona je rekla da ima povjerenja u mene. Rekla je da ju taj osjećaj ne pere svakodnevno, već ponekad kad se osjeća slaba i kad osjeća da smo se udaljili. Pa se boji da će me izgubiti.
Možda sam pretjerao. Ne znam.
Naravno da si pretjerao. Zene ne radjaju djecu s ljudima do kojih im nije stalo, a kroz citanje teme sam i ja shvatila da se zena osjeca sama u vasem braku i da ste se udaljili. Ti se boris sa poslom i radis prekovremeno, roditelji su ti bolesni i vodis s njima teske razgovore oko nasljedstva. Seks vam je neredovan ili ga nema. Ona zivi van svoje sredine, daleko od frendica koje su joj podrska i svoje obitelji. Imate malo dijete. Zena ti je usamljena a ti si preokupiran vlastitim problemima. Pocela je misliti kako je vise ne primjecujes (komentar o njenoj figuri za koju dobija komplimente od drugih ali ne i od tebe). Ubaci u to drugu zenu s kojom blisko saradjujes poslovno i ne treba puno mozgati da bi ona pocela misliti da nesto petljas s njom zbog svega iznad navedenog.

U ovoj situaciji ti eskaliras do prevrtanja stola i udaranja sakom u hladnjak (jer ti je svega dosta, tu mislim na tvoju cjelokupnu trenutnu situaciju), napustanjem nje i djeteta i uvjetima koji ljudi daju jedni drugima kad su na korak do razvoda braka. Drugi bi je u istoj situaciji zagrlio i utjesio i ne bi ni pomislio napustiti je zbog ovoga. Ne volis ti nju dragi moj. Predlozio si bracnog savjetnika samo da bi umirio vlastitu savjest kada vasem braku konacno dodje kraj.

Quote:
Malo pretjeruješ. Nije to bila prva velika svađa. To je bila 3. ljubomorna epizoda. To je bila kap koja je kod mene prelila čašu.
Naravno da ne pretjerujem. Tri ljubomorne epizode (od kojih je jedna bila pretjerana ali i u alkoholiziranom stanju) nisu neki porazni score u 10 godina veze i braka i rekla bih da se desavaju mnogima. Istina je da ukazuje na njeno nepovjerenje u tebe, ali ti si taj koji je s njom u braku i vase povjerenje se gradi ili rusi uzajamno. Nemas bas razumijevanja za nju, vi ste stranci u braku.

Quote:
Nisam pobjegao majci pod skute. Nego nisam imao gdje drugo ići prespavati, nisam se htio vratiti u naš stan, nisam se htio vratiti njoj dok ne shvati što čini.
I donijelo je napredak. Tada je shvatila koliko me boli njena sumnja i nepovjerenje. Prije toga nije htjela priznati koliko je to veliki problem.
Nakon te epizode sam kod nje primjetio da to želi promijeniti, da je počela raditi na sebi. Nakon toga se naš odnos popravio. Prošlo je 6-7 godina u kojima nije imala niti jednu ljubomornu epizodu.
To je bio pozitivan šok.
Nisi uopce trebao bjezati jer si majku time uvukao u vas odnos a nju ponizio. Indikativno je i da ti majka nije dala bezrezervnu podrsku koju si pretpostavljam ocekivao od nje. Cijelih 6-7 godina (vecinu vremena koje ste skupa) nije pokazivala ljubomoru a ti mislis da je patoloski ljubomorna. Ljudi koji su patoloski ljubomorni, takvi su uvijek po definiciji, ne mogu iskljuciti prekidac za ljubomoru pa biti ok vecinu vremena. Ona je drama queen ponekad, ali moj dojam je da si ti drama queen daleko vecih razmjera, bez uvrede.

Quote:
Ne krivi me da ju varam sa svima ikad. Opet malo pretjerano.
Ja nju ne krivim da je luda, već joj pokušavam ukazati na problem koji ona minimalizira.
Zajedno smo prošli sito i rešeto u životu.
Bio sam joj podrška u jako teškim životnim situacijama, kao i ona meni.
Uvijek možemo računati jedan na drugog i puno toga nas veže.
To je razlog zašto smo opstali.
To je razlog zašto ćemo ostati prijatelji i podrška jedan drugom čak i ako se rastavimo.
Prosli ste sito i reseto, ali se raspadate po savovima jer te optuzila da si u vezi sa seficom (to je zakljucila po tome sto je zapostavljas). Dajes glupe primjere 'kako te krivi' jer te upitala zbog cega i noj nisi natocio casu vina. Pa s tobom treba hodati kao po jajima i razmisljati o svakoj rijeci koja ti se uputi. I ko je tu nesiguran?

Quote:
Da toga nema, da među nama nema i tog prijateljskog odnosa, odavna ne bi bili zajedno.
Mozda je problem u tome sto ti od nje ocekujes samo prijateljstvo a ona bi od braka nesto vise.

Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Znam što me dovelo do toga.
Prije naše veze sam imao jako tešku prometnu nesreću, koju sam jedva preživio.
3 bolnice. 6 operacija. Godinu dana nevjerovatnih muka i bolova.
Nesreća je ostavila i neke trajne posljedice na moje zdravlje, ali i u glavi.
Promijenila mi je život, posao, sve.
Bio sam slab i usamljen. Bio sam u jako teškoj emotivnoj situaciji.
I ona je imala u to vijeme jako stresnu situaciju - imala je težak razvod.
Takvi, ranjeni i oštećeni, smo ušli u vezu.
Jos uvijek ste osteceni. Je li ona dosta mladja od tebe?
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom