Pogledaj jedan post
Old 17.07.2017., 00:36   #154
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno da si pretjerao. Zene ne radjaju djecu s ljudima do kojih im nije stalo, a kroz citanje teme sam i ja shvatila da se zena osjeca sama u vasem braku i da ste se udaljili. Ti se boris sa poslom i radis prekovremeno, roditelji su ti bolesni i vodis s njima teske razgovore oko nasljedstva. Seks vam je neredovan ili ga nema. Ona zivi van svoje sredine, daleko od frendica koje su joj podrska i svoje obitelji. Imate malo dijete. Zena ti je usamljena a ti si preokupiran vlastitim problemima. Pocela je misliti kako je vise ne primjecujes (komentar o njenoj figuri za koju dobija komplimente od drugih ali ne i od tebe). Ubaci u to drugu zenu s kojom blisko saradjujes poslovno i ne treba puno mozgati da bi ona pocela misliti da nesto petljas s njom zbog svega iznad navedenog.
Da, skroz je shvatljivo da kad se ima problema nevezanih uz bilo kakav hint u smjeru imanja paralelke, a muž malo zašteka s komplimentima, postaje problem što jedno biće na poslu ima dvije rupe među nogama.
Iako znamo da autorovoj ženi ni neimanje vagine ne predstavlja poseban problem u kontekstu iracionalnog konstruranja ljubomornih fantazija (s obzirom da je predmet ljubomore bio i autorov frend). Izgleda da je ženi dovoljno da biće s kojim muž dolazi u kontakt ima puls.
I to je kao ljubomora vulgaris.
Quote:
U ovoj situaciji ti eskaliras do prevrtanja stola i udaranja sakom u hladnjak (jer ti je svega dosta, tu mislim na tvoju cjelokupnu trenutnu situaciju), napustanjem nje i djeteta i uvjetima koji ljudi daju jedni drugima kad su na korak do razvoda braka. Drugi bi je u istoj situaciji zagrlio i utjesio i ne bi ni pomislio napustiti je zbog ovoga. Ne volis ti nju dragi moj. Predlozio si bracnog savjetnika samo da bi umirio vlastitu savjest kada vasem braku konacno dodje kraj.
A ti prigodno preskačeš činjenicu da je čovjek pukao i otišao nakon što ga je žena optužila da ima nešto s vlastitim prijateljem. Pa i taj čovjek negdje ima granicu puknuća. Valjda mu se tada privremeno razbistrilo dovoljno da vidi koliko mu je žena pomaknuta kad može sumnjati i u njegovog frenda. Btw. poznajem nekoliko muškaraca koji bi u manje napetim situacijama od autorove grizli glave da ih se dovede u ikakvu seksualno ljubavnu korelaciju s frendovima s kojima ispijaju pive.

Naravno, agresija nije nikada odgovor. Ali nakon godina jebanja u mozak, ne zamjeram autoru što je apsolutno popizdio kad je shvatio da eto, uz svu panopliju dotadašnjih cirkusa, njegova lagano nesigurna žena ide toliko daleko da joj je izgledna mogućnost da ima nešto s vlastitim frendom. Mora da je u tom periodu šefica bila na GO-u.



Quote:
Naravno da ne pretjerujem. Tri ljubomorne epizode (od kojih je jedna bila pretjerana ali i u alkoholiziranom stanju) nisu neki porazni score u 10 godina veze i braka i rekla bih da se desavaju mnogima. Istina je da ukazuje na njeno nepovjerenje u tebe, ali ti si taj koji je s njom u braku i vase povjerenje se gradi ili rusi uzajamno. Nemas bas razumijevanja za nju, vi ste stranci u braku.
Ma bile su tri možeš si misliti. Autor nam je do te izjave o samo tri ekscesa obolio od poznatog forumskog sindroma: "imam problem, iznesem ga, dobijem odgovore koji mi ne odgovaraju, pa uključim obrambeni mode na način da do desete stranice teme ispadne da problema maltene nema".
Tako da da, bile su tri velike epizode koje su našem na ljubomoru naučenom autoru predstavljale zadnju liniju prije razvoda. Koliko je tu još bilo mini epizoda koje su jednom pravom štokolmcu picin dim...ja bih rekla, bezbroj.



Quote:
Nisi uopce trebao bjezati jer si majku time uvukao u vas odnos a nju ponizio. Indikativno je i da ti majka nije dala bezrezervnu podrsku koju si pretpostavljam ocekivao od nje. Cijelih 6-7 godina (vecinu vremena koje ste skupa) nije pokazivala ljubomoru a ti mislis da je patoloski ljubomorna. Ljudi koji su patoloski ljubomorni, takvi su uvijek po definiciji, ne mogu iskljuciti prekidac za ljubomoru pa biti ok vecinu vremena. Ona je drama queen ponekad, ali moj dojam je da si ti drama queen daleko vecih razmjera, bez uvrede.
Patološki ljubomorne osobe ne mogu isključiti prekidač za ljubomoru kao osjećaj, ali itekako mogu kontrolirati svoje reakcije kad ulozi postanu preveliki (realna mogućnost da će svojom ljubomorom izazvati baš ono što istom ljubomorom žele spriječiti: definitivni odlazak partnera). Ne zaboravi da je period navodnog primirja došao nakon što je autor nestao na tjedan dana. Inače, to što autorova žena nije očito ispoljavala ljubomoru u tom periodu ne znači da je nije osjećala.
Žena je tada durala i nakupljala, dok opet nije potpuno pukla.
Ja kroz posao npr. znam za slučaj kad muž godinama nije dizao ruku na ženu, da bi je "odjednom" spremio u bolnicu. Naravno, žena je isto na sudu branila muža da je nije godinama udario između dvije epizode ludila. I vjerujem da nije. Ali da on i u tom periodu nije bio umobolno biće koje je ispoljavalo svoje frustracije na neke druge načine koji ga neće dovesti do potpunog raspada sistema ...malo sutra.
Nisu patološki ljubomorne osobe ili zlostavljači općenito osobe koje su potpuno lude i nesvjesne toga što čine. Znaju oni i zakočiti kad ih se ucijeni (što nam je autorčić, pojednostavljeno rečeno, učinio)...samo eto, kontrola impulsa ne može trajati vječno.


Quote:
Prosli ste sito i reseto, ali se raspadate po savovima jer te optuzila da si u vezi sa seficom (to je zakljucila po tome sto je zapostavljas). Dajes glupe primjere 'kako te krivi' jer te upitala zbog cega i noj nisi natocio casu vina. Pa s tobom treba hodati kao po jajima i razmisljati o svakoj rijeci koja ti se uputi. I ko je tu nesiguran?
Stalno pišeš o šefici. A što je s onim frendom koji je od nje preuzeo lentu? I to je ženska zaključila samo zato jer je autor zapostavljao? Još samo da ta jadna zapostavljenica optuži susjedovog psa i krug je zatvoren.

A za sitničarenje...opečen i na hladno puše. Ne opravdavam, ali razumijem kako se čovjek može fokusirati na gluposti kad ga druga strana dobro izjebe u mozak.





Quote:
Jos uvijek ste osteceni. Je li ona dosta mladja od tebe?
Koristim priliku da autoru ponovim svoje pitanje: zbog čega se toj ženi raspao prethodni brak? Iliti: je li i tamo bilo njenih ljubomornih ispada? Ako bi ih uopće priznala.

Zadnje uređivanje choupette : 17.07.2017. at 00:55.
choupette is offline  
Odgovori s citatom