Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 04.10.2017., 20:09   #6035
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibro, naslov zakeljenog teksta je: Pio sam ga tri mjeseca: Vjerujem da mi je ovaj sok ubio ćelije raka, pa želim da to podijelim s vama...

Obrati pažnju na to da on vjeruje, radi se o nečijem uvjerenju.
Jednostavno ko pasulj, ne liječe ti sokovi ništa.
Mnogo ljudi je posvjedocilo iz prve ruke da im je ovakva prehrana bila jedno veliko otkrice u pozitivnom smislu.
Ne vjerujem da je to samo hir, jer nesto sto je hir, đir ili nesto trece, je prolazno i nakon nekog vremena ili necije nove ideje padne u zaborav. Medutim, prehrana sirovom hranom nije tu od jucer, to je nauka, o kojoj su radena mnoga znanstvena istrazivanja, ne samo u novije vrijeme, koja su uglavnom pozitivna. Ovo uglavnom, znaci da vjerojatno postoji uzorak ili dio skupine koji se mozda nije pridrzavao nekih zakonitosti ili savjeta o tome kako izvuci najbolje iz ovakve prehrane, ili je mozda bila prisutna neka druga problematika zbog koje ovaj vid prehrane nije bio moguc ili nije bio uspjesan.
Takva prehrana ima jako drugu tradiciju, i to sto populacija naseg podneblja, jos uvijek, i to vecinom, te znanstvene cinjenice prima sa negativnim predznakom, ne znaci da su u pravu, bez obzira sto su u vecini.
Ima ljudi koji takvu prehranu prakticiraju desecima godina i svjedoce o benefitima koje ona donosi.
Naravno, sirovojelstvo, kao i svi drugi oblici prehrane, koji se ne prakticiraju ispravno, nece zadovoljiti ni potrebe, niti ce ostaviti pozitivan dojam, a bome osoba koja se hrani na krivi nacin nece ni osjetiti moc niti pozitivne utjecaje prehrane na zdravlje. Ne samo sirove, nego bilo koje.
Ako vec pricamo o raku, onda treba reci da ovakva prehrana stvarno moze pomoci u izljecenju te bolesti, ukoliko postoje potrebni preduvjeti za to.
A to je da bolest nije u nekom kranjem stadiju i da tijelo jos uvijek ima dovoljno snage othrvati se toj bolestini uz pomoc takve prehrane, i naravno da se postuju pravila prehrane, tj da se bolesnik drzi uputstva koje namirnice upotrebljavati, a koje mozda izbjegavati, ovisno o kojoj vrsti raka se radi
Pretpostavljam, nisam proucavala, ali ovako laicki, rekla bih prije da bi to bila pobjeda nad rakom, jer on ne moze opstati u uvjetima koje mu tijelo nudi prelaskom na ovakav rezim prehrane, sad jel to sto taj rak u tom slucaju nestane, odumre, pocinje gubiti na snazi jer nema uvjeta za prezivljavanje - hocemo li to nazvati izljecenjem ili nekim drugim imenom.....mislim da je to onome tko ozdravi od raka, najmanje vazno.
Uglavnom, sigurna sam da rak ne nestaje sam od sebe ili zato sto mu je trenutni pacijent dosadio. Nego je taj pacijent promijenio nesto i otjerao rak, ubio ga, unistio.....sto god....i opet ne sam. Nego uz pomoc tog bilja.
avelina is offline