Pogledaj jedan post
Old 07.05.2012., 16:35   #16
Quote:
zvrčak mali kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna. U pravilniku Hzz-a o Stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa stoji da je namjenjen za, citiram: ˝Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici,veterinari, stomatolozi, gradevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja strucnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.˝ Dakle, već i u starom pravilniku piše da se to odnosi i na zdravstvene djelatnike, samo što vjerujem da se na taj način malo tko zapošljavao, budući je hzzo raspisivao, dok je novaca bilo, posebni natječaj, i nitko nije morao raditi za 1600kn, već za 4500. A sad ministar miradno kaže tu na fejsu: ˝Dakle stažisti u zdravstvu, s obzirom da je staž dio formalnog obrazovanja ne potpadaju pod Zakon o poticanju zapošljavanja, niti su za njih osigurana sredstva na poziciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Sredstva za stažiste u zdravstvu nalaze se na poziciji Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje koji novce za plaće stažista doznačuje zdravstvenim ustanovama.˝ Znam da je tu riječ o tom novom zakonu koji po hitnom postupku tek treba izglasati, a ne o starom koji sam citirala, ali ne može tvrditi da sredstva za nas ni nisu osigurana od strane Hzz-a, i da je za nas jedino nadležan Hzzo. Nije da se bunim, naprotiv, jer i meni je draže raditi za 4500kn, a ne za 1600kn, ali tu je meni sve kontradiktorno, i zapravo se bojim da nam prodaje maglu i da će na kraju reći da i mi spadamo pod taj zakon po kojem ćemo nakom 5-6 godina faksa jedva za gablec imat. Onda nek već jednom otvori vražji natječaj!!!
Ni meni nije jasno, očito je da oni nikako da se usuglase a mi ispaštamo. 4500 ili 1600 postalo mi je svejedno samo da nam više kažu gdje i kako jer trenutno smo nigdje, ne mogu stažirati, ne mogu raditi u struci, ne mogu raditi izvan struke... Nema tih novaca koji će meni vratiti moje vrijeme i potrošene živce...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom