Tema: Brazil
Pogledaj jedan post
Old 02.09.2008., 21:25   #4
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me dali netko ovdje zivi ili je zivio u Brazilu nedavno?

negdje mozda blizu Rio de Jaineira?

Kakav je mentalitet ljudi tamo i dali su vise ovako otvoreniji od europljana?

Namjeravam je u buducnosti skorijoj posjetiti, pa me zanima..

Hvala vam unaprijed.

Hallo !

Ja cu ti pokusati dati par informacija o Brazilu,posta sam tu trenutno na par mjeseci i biti cu sigurno jos par....Premda moram ti reci da sam nisam bio u Rio-u,a kroz Sao Paolo sam samo prolazio.
Imam tu dobre prijatelje,pa sam preko njih saznao nesto vise o Brazilu.
Rio je jako poznat u Evropi,narocito po Karnevalu,i nocnom zivotu, ali cuo sam da tamo ima jako dosta kriminala i da zna biti ponekad i poprilicno opasno.Sao Paolo je nesto mirniji,ali mene je iznenadilo koliko ima smoga u tom gradu i kako je zrak zagusljiv u jutarnjim satima.U Evropi se prica da i tamo ima dosta kriminala, dok sam od nekih Evropljana koje sam sreo tu i od mojih brazilskih prijatelja cuo da i nije tako opasan.
Ne znam kojim povodom ides u Brazil,a ako odlazis kao turista,zelim ti preporuciti (kako sam saznao od mnogih prijatelja tu), da je sjeverni dio Brazila,od Sao Luis-a pa sve do Salvador-a daleko privlacniji. I ja sam cu nastojati da u ovom vremenu sto cu biti tu,odvojim koji dan i da posjetim taj dio Brazila....
Sto se tice samih ljudi, moje iskustvo je jako pozitivno i vidim da su ljudi tu daleko pristupacniji i jednostavniji u odnosu na Evropljane. Engleski ti nece biti od velike pomoci (osim ponekad), tako da ako ne govoris barem donekle portugalski ili u najmanju ruku nesto spanjolskog,tesko ces se sporazumjeti sa Brazilcima.....
Lagos is offline  
Odgovori s citatom