Pogledaj jedan post
Old 08.10.2016., 05:37   #225
Uglavnom. Nakon mjesec dana škole ja nisam zadovoljna boravkom. Nekako je i funkcioniralo u pocetku kad smo mogli uzimati torbe sa stvarima svaki dan. Sad mozemo samo petkom. A muci me to jer volim imati svakodnevno nadzor nad gradivom.

No...dobro.

Zapravo me vise muci nesto drugo.

Prvo ... kako se moj klinac postavlja prema tom boravku. Imam osjecaj da ne dozivljava to jednako ozbiljno kao satove koje ima sa svojom uciteljicom.
Ova uciteljica koja im je bas uciteljica je starija gospođa. Cca 50 godina. Fina je i konstruktivno iznosi kritike isto kao i pohvale. Nekako sam dobila dojam da je sklona nekim pozitivnim sugestijama. Ne znam je li to zato sto meni na celu piše "ajme meni..." ili je opcenito takva. Ali recimo na informacijama koristi metodu da kaze prvo ono lose i onda se nadoveže... "bio je u početku dosta razigran... puno je pričao... upadao u riječ... ali sad je zbilja super. Brzo je shvatio pravila... diže ruku kad ima nesto za pitati ili reci. Istina... zaigran je ... ALI... vecinom su decki u razredu takvi... i bez obzira na to on uredno ispunjava zadatke i dovrsava ih... itd...itd..."

Boravak...
Katastrofa. Ajde da se prisjetim te uciteljice. Mlada. Mojih godina. Nadobudna. A smotana. To je ona koja ne zna reći "dobar dan" niti "doviđenja" i koja uopce ne vodi evidenciju o tome tko je ušao u razred i pokupio koje dijete... ako dodjem nakon 16h kad ona jos ocjenjuje tamo njihove radne listove... pa njih 5 leži na podu, bacaju se jedan na drugoga... sveopći kaos. Pa tako me ni u vrticu nisu dočekivali.
I naravno... on ne ispunjava radne zadatke do kraja. Zasto u prvoj smjeni sve rjesava, a u boravku se rasteže nad tim zadacima ko debela mačka na suncu.
Eto... jer je njemu boravak zajebancija i on ne moze povezati da je to razdoblje gdje se ujedno igraju i gledaju crtiće sa učenjem i pisanjem zadaće.
Ja sam mu doma jasno dala do znanja da izvoli sjest i ucit nakon sto mi je u pocetku prodavao fore "a pisat cu na krevetu... a jest cu čips dok rjesavam... a neka mi tablet ostane upaljen pored mene...". Onako. Ne. Dovrsi zadatak i uzmi pauzu za šta želiš. Brzo me je skopčao.

Imam više dilema. Neka je to boravak. Ali nije mi drago da se pred učiteljicom hrpa njih hrva po podu. Ne treba biti naci logor... ali jbt... imaju tamo pun kufer društvenih igara. Iovako je neozbiljan i kad mu se da lufta gospodin to iskorištava.
Vjerujem da čitava ta atmosfera djeluje zbunjujuce na njega i da ne moze u glavi povezati boravak sa školom nego misli da je to samo zajebancija.

Onda me muči isto tako je li ustvari taj boravak previše za njegov kapacitet koncentracije. Nisam o tome razmišljala na vrijeme. Ali možda je njegov mozak takav da mu treba veći razmak tj više odmora od završetka nastave u prvoj smjeni nego nekoj drugoj djeci npr. Možda je stvarno još uvijek nedovoljno zreo da bi izdržao školu 8 do 16. (iskreno... ja sam vezano za njegov emocionalni razvoj htjela čak i odgodu prvog razreda za godinu dana... ali su me u vrtiću i školi nakon svih tih testiranja uvjerili da je on apsolutno spreman za školu. Kako su oni to mogli znati na temelju samo njegovog znanja. Može on zbrajati troznamenkaste brojeve, ali šta mu to koristi ako je to dijete koje kad crta svoju obitelj i psa i mačku još nacrta Darth Vadera kao člana i ako mu je jedna od glavnih briga u životu kako izliječiti zombije. Al sad je kasno za to. Sjebala sam i to).

Ja znam da sam ja i u školi i na faksu kad je bio jutarnji termin odmarala do 6-7 navecer i onda bih se primila knjige i prilično lako upijala. Nikad nisam mogla doci doma i ići po principu "riješi zadaću pa se odi van igrati". Naprosto mi je mozak odbijao upijati informacije i bila sam glupa ko kurac u poslijepodnevnim satima. Bas sam se trebala prvo fizicki istrositi da se mogu opet vratiti na koristenje mentalnog kapaciteta.
Mozda je bas i on takav po nekoj genetskoj predispoziciji.

E sad je sranje što je njemu boravak ekstra zabavan. Sranje je što većina klinaca ide u boravak pa mi je nekako drago da se socijalizira s kolegama u školi. Bojim se ako bih čak imala mogucnost da ga ispišem da bi bio.... odbačen iz društva u školi.

I nisam pametna šta napravit. Frendica mi kaže da je istina da ih se ne može pokupiti iz boravka bilo kad. Ali da ih se ne treba nužno ostavljati do 16h. Nego ako ga mislim pokupiti ranije da bi to trebalo znači kad mu završi zadnji sat u prvoj smjeni. Ili u 11. Ili 12.30. Kakav vec raspored jest.

Osobno mislim da bi konstruktivnije za njega bilo da odradi prvu smjenu i da ga odvedem doma neka se izludira bilo u parku...bilo kod rođaka ili frendova... i onda predvecer kad se sve lijepo smiri... pojede večeru... i onda da ja sjednem s njim i napišemo zadaću i ponovimo gradivo.
A osim toga mi se čini da čak i ja kad je u pitanju učenje imam veći autoritet nad njim nego učiteljica u boravku. Dam se kladit da on nju doživljava ko tetu čuvalicu u igraonici.


Šta da radim?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom