Pogledaj jedan post
Old 21.09.2006., 16:46   #4
Vidio Bog da je na zemlji postalo prekonfuzno, nasilje, ratovi, nevjera...sve loše da gore ne može biti, i odluči poslati svog sina jedinorođenoga da malo uvede reda. Kaže on tako jednog dana Isusu: "Ajde mali i ti nešto radi, da zaradiš džeparac" te mu objasni u detalje što od njega očekuje....I prihvati Isus.

Dođe on tako na zemlju i ode najprije u Ameriku. Misli, Amerika je ipak tu najveći štetočina, pa bi bilo dobro da najprije njih pozovem redu. I u prvom gradu na koji je naletio, negdje u "Bible beltu" naiđe on na kuću, zakuca na vrata i otvori mu neka žena.

Dobar dan, dobar dan.
Znaš li tko sam ja?
Ova pojma nema.
No idea.

Ništa. Zahvali se on, okrenu i bez velikog razmišljanja se zaputi dalje, za Europu....

Došavši tamo, ode u grad, opet ista scena:
Zakuca na vrata, otvori mu neki čovjek.
Znaš li tko sam ja ?
Pojma nemam.

Jebote, veli Isus, nema druge nego da idem u svoju zemlju Izrael, tamo će me sigurno znati.

Dođe on u tako u Izrael, memorije se bude, suza ide na oko....Trebalo mu je čak da se malo odmori i prespava prebirući po sjećanjima...toliku je tremu imao.

I sutradan ode on u grad, naleti na prvu kuću i pokuca na vrata. Nakon par trenutaka otvoriše se vrata i pojavi se neki mali dječak. Maksimalno pet-šest godina.

Dobar dan, reče Isus. Jeli znaš ti tko sam ja ?


A mali zastade na tren, okrenu se i viknu: Tata, daj brokve, evo ga opet.





Brokve=čavli
 
Odgovori s citatom