Pogledaj jedan post
Old 13.02.2014., 18:50   #93
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Postoji i mogućnost, koju izbjegavam, da razred socijalizira nametljivca ili izgrednika. Kad On nešto izvali, ne pitam za zdravlje njega, nego najnevinijega iz njegova društva ili najpopularnije iz razreda. Njega uopće ne gledam niti ga što pitam, a kamoli da mu što govorim o njegovu izgredu, samo napominjem da znaju komu zahvaliti za "dobrobit". Kad nahebe pet ljudi iz razreda zbog malog nametljivca, brzo će se sam srediti ili će ga srediti ostali.


da sma ja roditelj tog najnevinijeg djeteta koje ti "pitas za zdravlje" i ocekujes da preuzme odgovornost za neprimjereno ponasanje drugara iz razreda, pobrinula bih se da dobijes otkaz odmah i bez mogucnosti ponovnog zaposljavanja u prosvjeti.
bez pretjerivanja.


inace, ignorirati necije ponasanje nije isto sto i ignorirati osobu
a za svaki izgred osoba mora dobiti povratnu informaciju o tome da je to neprihvatljivo ponasanje, kakve je posljedice izazvalo po osobu kojoj je usmjereno (osjecaji, misli, ponasanje) i kako moze popraviti svoju gresku. to je minumum koji ocekujem od odraslih kojima povjeravam svoje diejte.
i da reagiraju na negativno ponasanje mog djeteta, i na negativno ponasanje drugih u razredu.

ko sto ne bih voljela da moje najebe (sto god da to u tvomsvemiru znacilo) zato jer se druzi sa nekim tko je tebi stao na zulj taj dan, isto tako ne zelim da moje dijete, ako se ikada zajebava na satu, nakon skole pobere batine od drugara iz razreda jer su "najebali" zbog nje.

prezalosno mi je kako se olako shvaca utjecaj grupe i grupni pritisak (koji se u tvom primjeru moze iskoristiti na masu pozitivnijih i dugorocno korisnijih nacina)

i potpisujem Johndoea
sigurna sam da ne biste ovo voljeli dozivjeti u zbornici na nastavnickom vijecu...ili od nekog roditelja, kojem je stao na zulj neki vas kolega...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom