Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 16:46   #9
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda svi ovi primjeri i jesu djelo drugih/vanzemaljskih vrsta (ili barem jedan od njih), ali ne nalaže li logika (Occamov princip) da se prvo razmotre one opcije koje su vjerojatnije, umjesto da se stvaraju zaključci koji su vrlo upitni i stvaraju nove nepoznanice ?
Puno toga je nama danas nepoznato, puno toga se i razotkrilo što se još do nedavno i nije znalo, a puno toga se i zaboravilo. Možda nikad nećemo pouzdano saznati kako i zašto su te građevine nastale, ali uzimati zdravo za gotovo takve elijen hipoteze je jednostavno prenategnuto i protiv temeljnih principa logike. A nepoštivanje temelja logike ne vodi bogzna kuda, osim u svijet fantazije... ako nešto neznamo, nemožemo to objašnjavati novim nepoznanicama...
e to je to, baš ovo

u tome je po meni ključ i glavni problem svega, jer na koji način da ti prezentiraš nešto ljudima koji su stotinama, tj. tisućama godinam trenirani na jedan način a to je onaj o bogu, kako je on sve stvorio, kako od njega sve počinje...

mnogi znanstvenici jednostavno odbijaju ulaziti u takve predpostavke jer se boje da će zakoračiti u nešto što jednostavno neće moći razumijeti/pojmiti ili interpretirati na nama prihvatljiv način.

kod dosta njih se pojavljuje i strah od izruga i izgona iz tkz "znanstvene zajednice" tako da sa tog gledišta sasvim mi je razumljivo da se ovakve stvari uvode na mala vrata, onako - pomalo od strane pojedinaca kojima možda i nije toliko stalo do toga što drugi misle o njima i njihovim teorijama.

to je upravo ta priča o logici, ali kako vrijeme leti tako se nadam da će sve više ljudi ne nužno prihvatit ovu teoriju makar su dokazi tu, već polako otvarati se prema novim idejama i osloboditi taj naš veliki zarobljeni mozak, jer povjest nas uči da je to uglavnom tako, pa sjetit ćeš se da je ljudima prije nekih 500-tinjak godina bilo sasvim logično da je zemlja ravna ploča. Kako je prolazilo vrijeme tako smo i naučili nešto novo.
__________________
Rutinski :kava:
Bong! is offline  
Odgovori s citatom