Pogledaj jedan post
Old 01.05.2011., 19:39   #29
Quote:
Whitebeard18 kaže: Pogledaj post
Sad nešto malo o planu puta.
Dakle pod pretpostavkom da krečeš iz Zagreba kao što smo mi najbolje ti je do Beograda stići noćnim vlakom, koji ti sa GK-a kreće u 23:55, a u Beogradu je u 6:11 (kasni u prosjeku 20-30 minuta, ništa strašno). Sad ovisno o tebi jel si bio u Beogradu ili nisi, jel te zanima ili ne, mi smo proveli noć tamo i išli sa jutarnjim vlakom u 7:50 iz Beograda do Sofije. Ovo je bio najneudobniji i najsporiji vlak kojim smo se vozili na tom putu, ali je ekipa koju smo upoznali u njemu bila fenomenalna. Ako ti nije do toga preporučam ti noćni vlak od Beograda do Sofije rađe. Bilo kako bilo taj vlak koji treba stići u Sofiju u 17:47 je kasnio samo sat vremena, unatoč jako sporoj vožnji. E sad, mi smo prenoćili u Sofiji i drugi dan u 19:00 krenuli za Istanbul. Ali preporučam ti da si ostaviš 2 dana za Sofiju. Grad je na prvi pogled ružan i oronuo, s rupama na cestama i polugolim cigićima koji se muvaju oko kolodvora, ali kad dođeš u centar vidjet češ sasvim drugačiju sliku. Široki sovjetski bulevari pomješani sa nekim zapadnoeuropskim šarmom i onim krasnim velikim popločenim cestama daju stvarno zanimljivu kombinaciju. Ima dosta toga interesantnoga za vidjeti i super mjesta za izaći navečer. Vlak do Istanbula ti polazi u 19:00, tako da tu ne moraš puno birati na koji češ sjesti. Za Istanbul ti je sve ispod 4 dana bezveze. Bio sam u skoro svim glavnim gradovima Europe, ali Istanbul je najfascinantiniji (a nije ni glavni ). Njega ne treba puno hvaliti.
Iz Istanbula ideš noćnim vlakom (oko 10 sati traje put, naš je trajao 14) za Solun (što je i jedino logično ako misliš ići za Makedoniju poslje) ali tamo se zadržiš samo nekoliko sati i uzmeš večernji vlak za Skopje koji ti ide oko 17:00 iz Soluna, a u Skopju je oko 20:30 (ne brini to ti se sve računa kao jedan dan puta na passu). Tamo prenočiš, u Skopju nema baš puno toga za vidjeti, grad je mali i sav u građevinskim projektima, ali zato ima abnormalno niske cijene za naše prilike i možeš jesti i piti i voziti se okolo taksijem ko gospodina za smješne novce. Od tamo odeš autobusom do Ohrida, mi smo imali te sreće da nas je u jednoj od najsunčanijih zemalja u Europi oprala kiša, inaće za Ohrid preporučam barem 3 dana (kupanje, šetnje, istraživanje kapelica, najbolje unajmjljenim biciklom). Vratiš se do Skopja (busevi ti voze svaki čas na toj relaciji) i od tamo uzmeš noćni vlak za Beograd koji ti kreće iz Skopja u 20:45 i dolazi u Beograd u 6:00 (također kasni u prosjeku sat vremena).
Nadam se da sam pomogao i da češ se možda odlučiti za tu rutu, stvarno je zanimljiva i osim Istanbula (gdje će ti trebati malo vremena da se privikneš i skužiš gdje piti i jesti) sve ti je jeftinije nego u Zagrebu. (Sofija je otprilike tu negdje, pogotovo centar, Beograd je jeftiniji, a u Skopju su neke stvari, hrana pogotovo, skoro u pola cijene, a ako češ ići u Bukurešt on ti je otprilike kao i Zagreb po cijenama, barem centar).
puno hvala na ovako opširnom odgovoru,nakon ovoga definitivno idem na balkansku turu,hvala još jednom!!
simpa555 is offline  
Odgovori s citatom