Pogledaj jedan post
Old 22.02.2015., 07:32   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mozda je, mozda nije. Mozda izmisljas, mozda govoris istinu. Ako (mislis da) govoris istinu opet je mozda rjesio fizicki problem, a mozda je samo uklonio bol (sto je inace placebom relativno jednostavno). Ukljesten zivac i "izvadjen zivac" su isto malo previse jaki termini bez rendgena jer je ono sto nazvamo ukljestenje moguce i upala misica i upala zivca i svasta nesto. Mozda si tada bio uravnotezen, a mozda psihotican i fantazirao.
Kiropraktičar sam, i nije mi potreban rengen da bih razaznao da li je bilo uklještenje. Nisam bio ni psihotičan ni fantazirao, niti sam nešto očekivao posebno niti nisam očekivao, ali rezultat je to što govorim. Ne znam da li si imao nekad uklješten nerv, ako jesi onda ti je jasno o čemu govorim.


Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
No ajmo reci da je to napravio (bez obzira je li u pitanju u toj pretpostavci sugestivno ili "misticno" djelovanje)... daleko je to od stvaranja lebdecih palaca po himalaji i dizanja iz mrtvih.
Ja to ipak ne doživljavam kao nešto klasično fizičko za pojam običnog čoveka, koliko prosto određena dimenzija svesti koja u meditativnom stanju može prodreti i na drugi kraj kosmosa ako je to duhovna potreba. No to svakako samo moja interpretacija.


Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali zar nisi primjetio da je video koji si linkao u stvari napravio skeptik koji ga nastoji debankirati? Ovdje je drugi dio:
https://www.youtube.com/watch?v=wDQDdw77em0
Mislim baš na samog lika, to što ima "debankera", to je njihova stvar. I ne znam šta se može debankirati kod toga da lik sebi probuši stomak uzduž i popreko, najlakše je posle 50 godina izmišljati nekakve fistule i tome slično, treba uzeti celu priču u obzir, koja ponasve ima određenu težinu čak i da je nastojala da bude "trik".
Mada probijanje trbuha i drugih delova tela za jednog neuravnoteženog "mađioničara" bilo bi zbilja too weird, posebno da uz to ima i asistenta. a još neposredno posle WWII, mislim - čemu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom