Pogledaj jedan post
Old 29.04.2009., 09:22   #179
Prije odlaska na samu operaciju između ostalih pitanja koja sam postavila liječniku,pitala sam i da li ću kasnije moći jesti sve bez ograničenja.Njegov odgovor je bio ona stroga dijeta nekoliko mjeseci nakon operacije,a kasnije isto bolje izbjegavati tešku hranu i da ću sama vidjeti što mi smeta, te da i on osobno nakon iste operacije ne jede isto kao prije.Također mi je rekao da onima bez žučnjaka kamenci se mogu napraviti u žučnim kanalima,rijetko,ali postoji teoretska mogućnost.
S fiziološke strane probave i razgradnje masti što si opisao,poznato mi je sve to.Ja osobno nikada nisam ni jela npr.janjetinu,mladi luk,sa svake šnicle prije pripreme sam skidala i najmanju mrvicu masnoće,suhu slaninu i slično.I to sam napomenula doktoru da mi nije jasno odakle meni kamenci.Odgovor je bio da nije nužno nastanak kamenaca uvjetovan prehranom,ima i drugih čimbenika,koda nas žena to može biti i trudnoća.Čak i prehrana s premalo masnoće može dovesti do kamenaca jer žučni mjehur vrši svoju funkciju rjeđe, pa kolesterol iz žuči ima više vremena da se "skameni".
Još mi je rekao da žučni mjehur ima svoju funkciju i razlog zašto se rađamo s njim,a ne bez njega,a kada ga iz opravdanih i nužnih razloga moramo ukloniti možemo živjeti bez njega sto godina.

Ti dUbO tamaniš sve i ne smeta ti(već sam ti rekla da mi je drago zbog toga),ja od hrane pripremljene na svinjskoj masti dobijem proljev,pa to izbjegavam i jedem oduvijek više nemasno,moji kolege "bezžučnjaci"(baš si to simpatično sročio)imaju određene tegobe(ne pratim da li se "prežderavaju",znam da ja ne) -nismo svi isti,to smo oboje zaključili.
E da,ja za Uskrs ne da nisam pojela 4,5 kuhana jaja,već nisam niti jedno!
Opet ponavljam moj savjet onima koji imaju kamence,ne bojte se i riješite to!
doty is offline  
Odgovori s citatom