Tema: Cane Corso
Pogledaj jedan post
Old 20.05.2011., 00:34   #57
Dobar dan

Citajuci tu neke "legende" o CC-u,morao sam i ja nesto napisat,posto sam ponosni vlasnik prekrasnog psa pasmine CANE CORSO ITALIANO.

Moja iskustva su sljedeca:
-radi se o nevjerojatno privrzenom psu,pravom mastifu
-iako glasi za "atletu"medu mastifima,moram reci da CC u usporedbi sa nekim drugim pasminama(ARG.DOGA,BELG.OVCAR,i sl.) i nije bas toliko "ziva",naravno u usporedbi sa ostalim mastifima mozemo govorit o "atleti",mada duge setnje su ono sto svaki CC obozava(za razliku od dugog trcanja)
-karakteristika mastifa pa tako i CC-a je da nisu agresivni-jednostavno svjesni su svoje snage,kad treba energicno brane sebe i svog gospodara,ali iz vlastitog iskustva mogu reci da to nije cesto jer i drugi psi znaju s kim imaju posla
Jedan stari mislilac je rekao:"Da bi covjek isao uspjesno kroz zivot potrebna mu je snaga jednog Cane Corsa kad napada"
-svi oni koji su imali nekog psa,bez ikakve bojazni mogu krenuti u nabavku CC-a bez obzira na njegov "opasan"izgled,naravno ljudi koji su prije toga imali samo zlatne ribice trebaju se malo raspitati o psima koji ponosno nose naziv Cane Corso,predlazem drzanje psa u nekom prostranom dvoristu,ali ni u stanu mislim da nece biti problema uz redovne setnje,za uzvrat cete dobiti najodanijeg prijatelja na planeti.
Canis Pugnax is offline  
Odgovori s citatom