Pogledaj jedan post
Old 19.03.2009., 21:08   #12
Evo mene opet na istu temu, naime odlučio sam na ljeto postaviti te grede na strop. U dogovoru sa prijateljem odlučio sam između greda postaviti knauf da dobijem efekt kao da vire, još bi iskoristio knauf i riješio rasvjetu sa nekoliko (10tak) reflektora onako razbacano između greda ili u krug. Na žalost krov nije nalivena ploča (cijeli betonski) već je rađen u kombinaciji armiranih greda plus cigla (mislim da je to taj FERT kako je ntko spomenuo ovdje). Pošto su krajevi betonski (vijenac, cerklaž ili sl., nadam se da je razumljivo svima) mislio sam glavnu nosivost riješit na krajevima greda te na još dva mjesta na strop?
Ne bih htio da to jednog dana bude nestabilno ili nešto tako, što mi savjetujete?
Zatim koje drvo da uzmem u obzir, i koliko prije treba naručiti takve grede (koliko treba da budu stare, od kada su ispilane) te da li treba napomenuti da se nekako fiksiraju da se ne bi iskrivile dok se suše. Pitam to jer mi poznanik ima pilanu pa bih s njm probao rješit grede. Uh koliko nedoumica, ah kad sam nisam u tome pa me sve zanima.
Hvala
cagi is offline  
Odgovori s citatom