Tema: Rasvjeta
Pogledaj jedan post
Old 22.01.2004., 08:01   #9
Re: Rasvjeta u stambenom prostoru

Quote:
kumek kaže:
Kupio sam kuću u nizu u Zaprešiću i sad bih htio riješiti rasvjetu. Znam da treba paziti na boju, temperaturu i intenzitet svjetla. Kako ništ o tome ne znam jel ima netko kakav prijedlog i jel se isplati (cost/benefits) otići u neku firmu kaj to dela, te kolko to more koštat. Teba mi za prostor kuhinje, blagavaone i dnevne sobe.
Vidio sam u jednoj kući nešto kao spušteni strop u kuhinji s mlječnim staklom iza kojeg je rasvjeta. Ne izgleda loše ali nisam videl kak izgleda kad svijetli.

Ima li tko sugestija, opaski, pripomena, prijedloga, kritika???
Kako izgledaju spušteni stropovi s rasvjetom? Uglavnom nije loše, ali se vidi svaka mušica koja se tamo zavuče pa moraš dobro paziti da to možeš čistiti.
Ovo je dobra tema, jer se po pitanju uređenja stana nitko toga nije dotakao, a ljudi uglavnom rješavaju rasvjetu jednom žicom koja viri iz sredine plafona pa na to nakačiš luster ili plafonjeru. S druge strane nevjerovatno je koliko rasvjeta može dati na uređenju i atmosferi nekog prostora, samo je treba osmisliti već pri uvođenju instalacija, a tada bi već trebao znati gdje će ići kauč a gdje televizor. S raznim dimmerima, halogenkama i slično se može čuda napraviti. Pri tome nemaš ograničenja možeš ih staviti u žardinjeru sa cvijećem, spušteni strop (moraš izvoditi cijeli strop radi rasvjete - ali može mrak izgledati), stepeničasti zid (izgradiš na zid još jedan visine 1 -1,2 m širine 15 cm, i u gornju plohu nakačiš halogenke po cijeloj duljini. Imaš indirektno svjetlo koje tuče odozdola, dobio si policu za drvenu čaplju (nužan rekvizit u svakoj poštenoj kući) i slične rekvizite, a ornamenti na zidu od svjetla izgledaju super. Treba pustiti maštu na volju, ma zapravo kad bolje razmislim nije to ni tako skupo obzirom da bolji luster košta 2000 kn, a halogenke koštaju 50 kn po komadu.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom