Pogledaj jedan post
Old 10.03.2010., 11:23   #19
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Ma ja ipak mislim da je više onih koji će shvatiti da su pogriješili i da je to neprihvatljivo ponašanje. Onaj koji ispiše 200 puta rečenicu i ista mu ne dopre do mozga onda s njim nešto zaozbiljno nije u redu.
Ovo što se za ocjenu piše, ništa ne fali negativnoj ocjeni ali po meni ona je najjadnija vrsta kazne, ocjenu ispraviš vrlo lako, osim ako ti se nastavnik zainati pa te pošalje na popravni (što isto opravdavam u nekim slučajevima krajnje dječje nekulture i bezobrazluka).
A ja mislim da ti ipak imaš malo predobro mišljenje o klincima. Imali smo i mi nastavnike koji su tako kažnjavali (ja nikada nisam dobila takvu kaznu ), ali baš se ne sjećam da se itko od toga opametio. Samo su nastavnice dobile još po koji nadimak. A ako bude morao sjesti i stvarno nešto naučiti da ispravi jedinicu, i to zaozbiljno, bez progledavanja kroz prste, pa valjda bi shvatio da je lakše napraviti to od prve i bez natezanja...

A možda i griješim...

Quote:
Šta da ti kažem, u mom razredu ima učenika koji su sa 10 godina u stanju slagati ocjenu, obrisati netočno, prepraviti na točno, prepraviti sebi ocjenu sa 3 na 5. I to sve za vrijeme sata. Pa u kakvu će to djecu izrasti za 4 godine, koja sranja će onda raditi u 8. raz. ako sad s 10 godina imaju petlje za takvo nešto.
Ma bilo je toga i u moje vrijeme, davno, davno... To je obično automatski povlačilo razgovor sa pedagogom, pozivanje roditelja i negativnu ocjenu. Naravno, i onda je bilo roditelja čija zlata nikako nisu mogla počiniti takav zločin i sigurno su bila krivo okrivljena, a bilo je i onih koji su klincima na licu mjesta odvalili koju pedagošku. Kad se bolje prisjetim, oni normalni roditelji su uvijek bili neka rijetka vrsta.

Quote:
Najžalosnije mi je što znam da dijete koje je to napravilo nije to uradilo radi svog komfora nego od straha od roditelja koji danas filaju djecu da je samo 5 prihvatljiva ocjena i da ako tamo neka Julija ima sve petice mora i Maša isto tako imati, po cijenu varanja učiteljice, roditelja.
E to je već druga priča. A kako neke roditelje prizvati pameti - mislim da se taj koji bi to smislio još nije rodio. I neće skoro.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom