Tema: David Icke
Pogledaj jedan post
Old 20.02.2007., 11:26   #93
Na stranu sada sve skupa, zanima me ako se netko bavio više proučavanjem simbolike i arhetipova kakva objašnjenja nudi(te) za to da je simbol zmaja/zmije/guštera jedini koji se provlači kroz apsolutno sve veće kulture, no matter where on Earth?

Ickea čitah dvije knjige (i jednu na pola) prije kojih dvije godine, godinu i pol, gledao većinu predavanja neke dokumentarce itd. Nakon dob rog protresavanja problematike zbrda-zdola, razbijanja glave, ovog/onog zaključih neke stvari za koje mi je ova forma teksta previše nezahvalna. U svakom slučaju, zanimljiva figura...

Zapravo ne treba se toliko zadržavati na samim reptilima, oni cijeloj priči daju prilično fantastičan ton na koji ljudi nisu spremni realno, ali ono što je (sada sam ga prvi puta čuo jučer) rekao i sam Icke: "bili to reptili ili ne"... Dakle nije važno jesu li to astralne jednostanične papučice sa kolektivnom svješću, amfibije iz petog denziteta, ili ultraljubičaste sirene sa planeta Xol ili samo gramzljivi kapitalisti, činjenica je da neke stvari u svijetu ne štimaju... Možemo li se potruditi da budu bolje? Pa bilo bi lijepo. I nadasve potrebno ako hoćemo da nešto i ispadne od svega...

Tako da, štogod Icke govorio (i koliko god imao nekih sitnih rupa u retorici, a argumentacija mu nekad ne ide dovoljno duboko ima ih puno manje - rupa mislim - od nekih ljudi koji se puuuuuno ozbiljnije shvaćaju), u suštini je potpuno u pravu. Čak i da priča sa reptilima nije istinita, ne škodi da se pročita... Osim toga, nekad je potrebno pretjerivati da bi se nešto naglasilo... Ako smo naviknuli da je sve senzacionalističko, ne treba biti da je BAŠ SVE. Treba stvari dublje pogledati prije nego idemo donositi sudove.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom