Pogledaj jedan post
Old 16.08.2012., 19:59   #875
Diskohernija

Dragi svi, ili bolje netko tko se više kuži u ove probleme, cijenio bi bilo kakav odgovor:

Sa 13 godina mi je dijagnosticirana diskopatija - lumbaloišijalgija. Manje više nisam imao nikakve smetnje ni probleme do prije godinu dana. Trenutno imam 31 godinu. Ne bavim se niti obavljam ikakve teške fizičke poslove već uredski posao. Bio sam do prije godinu dana aktivni sportaš-amater. Vježbao sam trčanje po 5 km dnevno, prije toga znao otrčati i preko 20 km. Inače sve je počelo s bolovima u desnoj nozi tada prije 18 godina.
Zadnjih godinu dana imam bolove u obje noge te sam otišao na neke pretrage...
Zaključak EMNG-a donjih udova od 15.3.2012:
Elektromioneurografski se na donjim ekstrmitetima registriraju lakše do srednje teške kronične neurogene promjene u razinama L4-5 lijevo, nešto manje i L5 desno. Neurografski i refleksološki nalaz su uredni na svim ispitanim živcima. Nalaz govori u prilog radikulopatske geneze promjena.
Nalaz radiologa od 5.3.2012.:
na rtg L-S kičme, očuvana lumbalna lordoza, diskretna sinistrokonveksna skolioza sa rotacijom L2 L3, trupovi kralježaka visinom u gr.normale, diskretna redukcija šir.i v. prostora L5 S1 uz lumbalizaciju S1 segmenta odnosno prijelazni TH-L segment.
Terapija fizijatra je uslijedila sa fizikalna x10 86051 LS, 86311 DDS III/IV LS obje noge, 94 502 94 552. Dijagnoza fizijatra: Syndromum lumbosacrale. To je sve bilo u lipnju.

Nakon odmora, lijekova i svega toga bilo je manje više ok, ali zadnjih 15tak dana imam najviše problema sa boli u lijevoj nozi - osjećam da peče sa stražnje strane i boli me prilično kad stanem na noge te čak trne lijeva noga nakon dužeg hoda ili stajanja. Kod dužeg sjedenja pojavi se i laganija bol u donjem dijelu leđa.Mirujem sad već nekih 7 dana i pijen diclorapid u kombinaciji s normabelom.
Na MR još nisam išao. Tek trebam dobiti uputnicu, tko zna kad će to biti.
Ne znam da li vam se ovo čini za operaciju, daljnju terapiju ili što.
Ta terapiju koju sam i dobio mi se čini totalno bezvezna. M sam ju čekao par mjeseci pa sam ju odradio uz posao trčeći između posla i nje. Bio na onoj struji i ultrazvuku.
Doktorica mi se vraća s godišnjeg tek 1.9. a ja ne znam što da radim do tada. Da li se mogu raditi neke vježbe možda? Ili da stisnem njenu zamjenu da mi da uputnicu odmah za specijalista neurologa za MR?
Nekako se psihički sve više spremam za operaciju samo se bojim rizika i toga da neće ni to uspjeti, zato bi volio što više toga probati prije operacije. Ali neki ovdje kažu ako se dugo odugovlači s operacijom da je kasnije još i gore.
Molim bilo koga od vas, worst case scenario i best case... Brine me što me ta noga toliko boli kad se dignem na noge trentno.
Hvala puno unaprijed!
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom