Pogledaj jedan post
Old 19.05.2013., 19:37   #79
Quote:
charmed_01 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć!
Smijem li radniku kojemu redovito obustavljam ratu kredita (Ugovor nakon 2008.) umanjiti plaću i za naknadno pristiglu ovrhu? Kad sve to obustavim ostane mu manje od 2/3 neto plaće???
Više nema onog da se radniku smije sustegnuti i cijela plaća ako je tako potpisao kod bilježnika u onom jednom razdoblju (ova 2008. godina koju ti spominješ, nisam na poslu pa ne znam koje je to točno razdoblje) Znači smiješ mu sustegnuti samo 1/3 i to je to.

Izračunaš ako je rata prvo kredita nešto malo manja od 1/3 plaće radnika, ostatak uplaćuješ za drugu ovrhu. Ja imam jednog radnika kome za drugu ovrhu skidam nekih 20kn, toliko mi ispadne do 1/3 plaće, preko ne smijem.

I obavezno onda obavijestim ovoga koji je poslao drugu ovrhu, (ili 3. ili 4., imam i takvih), pismeno, s povratnicom, da je plaća radnika već zapljenjena po zakonu, bla bla bla i da sam njegovu ovrhu uvrstila u očevidnik pa će mu se početi naplaćivati čim budu postojali uvjeti za to.

I stvarno si napravim jednu tablicu koja se zove očevidnik za tog radnika i stavim na prvo mjesto prvu uvrhu a na drugo drugu ovrhu.

Obavezno znači sve pismeno jer su banke jako prefrigane u zadnje vrijeme, mene na svakoj ovrsi upozoravaju da je firma onda dužna ako nešto krivo / nedovoljno / uopće ne sustegne radniku.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom